"Przegryzły kable". Tego w rosyjskiej telewizji nikt się nie spodziewał

Dość nieoczekiwany problem napotkały telewizję Match TV, która podczas jednej ze swoich transmisji musiała zmierzyć się z... szopami. Zwierzęta wyrządziły szkody na 700 tys. rubli.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Szopy Getty Images / Paul Souders / Szopy
Do zdarzenia doszło przed rozpoczęciem turnieju golfowego, który odbył się w rosyjskim mieście Gelendżyk.

Co takie zrobiły szopy? Przegryzły kable transmisyjne, co spowodowało utratę sygnału. Przedstawiciele Match TV wycenili straty na 700 tys. rubli, co w przeliczeniu daje kwotę ok. 36 tys. zł.

Dodano, że żadnych pretensji do zwierząt nikt nie ma... - Mamy nadzieję, że wszystko jest w porządku z ich trawieniem i zdrowiem - przyznał Aleksander Taszczyn, generalny producent Match TV.

Co więcej. Przedstawiciele stacji po całym tym zdarzeniu zdecydowały się wziąć pod opiekę jednego z szopów w moskiewskim zoo.

- Oczywiście szopy przyniosły nam straty finansowe swoją chęcią jedzenia, ale jestem pewien, że po prostu chciały oglądać piękny rosyjski golf z najlepszych miejsc, a nasze kable w tym przeszkadzały - dodał Taszczyn.

Ten dodał, że Match TV weźmie pod opiekę najmłodszego szopa, a w przyszłości wizerunek tego zwierzęcia ma pojawić się w akcjach marketingowych stacji.

Zobacz także:
Jest ranking najdroższych piłkarzy świata. Kwoty zwalają z nóg!
Żona Daniego Alvesa przerwała milczenie. Pierwszy raz mówi o sprawie

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: fenomenalny strzał w Ameryce Południowej. Prawdziwe "golazo"!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×