Takie wykształcenie ma Krychowiak. Wielu może o tym tylko pomarzyć

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / htwww.instagram.com/grzegorz.krychowiak / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Instagram / htwww.instagram.com/grzegorz.krychowiak / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
zdjęcie autora artykułu

Grzegorz Krychowiak przez wiele lat grał w reprezentacji Polski, ale mało kto wie, że może pochwalić wyższym wykształceniem. Pomocnik studiował interesujący kierunek za granicą.

Przez wiele lat Grzegorz Krychowiak był filarem reprezentacji Polski. Pojechał z naszą kadrą na mistrzostwa Europy w 2016 roku, gdzie nasza kadra wykręciła najlepszy rezultat w XXI wieku - doszła do ćwierćfinału. Ponadto brał też udział na Euro 2020, czy mundialu 2018 i 2022.

Pomocnik ma także bogatą karierę klubową. Bronił barw Sevilli, z którą dwukrotnie wygrał Ligę Europy, a także Paris Saint-Germain czy Stade Rennais. Obecnie występuje w Arabii Saudyjskiej, w ekipie Abha Club.

Okazuje się, że Krychowiak w swoim życiu skupiał się nie tylko na piłce nożnej. Docenił ogromna wagę, jaką niesie za sobą wiedza. Piłkarz może pochwalić się wyższym wykształceniem. Co ciekawe, nie studiował jednak w Polsce.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można im pozazdrościć. Bajeczny urlop dziennikarki i piłkarza

Polski pomocnik uczęszczał na zajęcia na Uniwersytecie w Lyonie - jednym z najbardziej znanych francuskich miast studenckich. Pozostał jednak przy tematyce związanej ze swoją profesją. Gracz ukończył kierunek Organizacja klubów sportowych.

- Dla mnie było to wyzwanie. Chciałem udowodnić ludziom, że istnieją piłkarze, którzy kończą studia, potrafią mówić w kilku językach czy też że istnieją zawodnicy wykształceni, inteligentni, którzy mają coś w głowie - mówił niegdyś w "Dzień Dobry TVN".

Grzegorza Krychowiaka w kadrze narodowej już jednak nie zobaczymy. Pomocnik w październiku zakończył reprezentacyjną karierę. Rozegrał w niej równo 100 spotkań.

Czytaj więcej: Adam Nawałka broni Roberta Lewandowskiego. "To nie na miejscu"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty