Tym zajmuje się zawodowo żona Gołoty. Wiedziałeś?

Mariola Gołota odegrała wielką rolę w karierze sportowej swojego męża. Jest jego całkowitym przeciwieństwem i też nigdy nie zamierzała żyć na jego garnuszku. Wiele osób mocno się dziwi, gdy wychodzi na jaw, czym się zajmuje.

RC
Andrzej i Mariola Gołota Instagram / Na zdjęciu: Andrzej i Mariola Gołota
Andrzej Gołota był wielką gwiazdą w Polsce. To on sprawiał, że mnóstwo Polaków zarywało noce, aby oglądać na żywo walki, które toczył w USA. Jedni go kochali, drudzy z niego kpili i trudno znaleźć osobę, której był obojętny. Eksperci do dziś twierdzą, że miał prawie wszystko, aby być mistrzem boksu w wadze ciężkiej. Prawie, bo w kluczowych momentach zawodziła głowa.

To jednak nie będzie historia o "Andrew", którego bały się największe gwiazdy wagi ciężkiej. W jego cieniu zawsze była żona. Mariola Gołota to całkowite przeciwieństwo legendy polskiego boksu.

Kiedy Andrzej toczył legendarne walki, ona skupiała się na swoim wykształceniu. Wiedziała, że chce zajmować się prawem i w końcu dopięła swego. W 1998 roku na dobre zaczęła się jej kariera, gdy dostała pracę w kancelarii adwokackiej.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: toczyły wojny w UFC. Poznajesz, kogo odwiedziła Jędrzejczyk?

Dziś pracuje na własny rachunek. W Chicago od lat ma własną kancelarię, która zajmuje się różnymi sprawami. Od obsługi spraw na rynku nieruchomości, przez sprawy cywilne, a na sprawach kryminalnych kończąc. Oczywiście sama się wszystkim nie zajmuje, ale w Stanach Zjednoczonych wyrobiła sobie markę i na brak klientów nie narzeka.

Andrzeja poznała w 1989 roku, gdy przebywał on w USA na zgrupowaniu kadry. Przedstawił ich sobie słynny kickbokser Marek Piotrowski, który znał już Mariolę. To miłość sprawiła, że "Andrew" na stałe wyjechał z Polski i założył rodzinę za wielką wodą.

Potem zdarzały się trudne chwile, a w pewnym momencie w ruchy poszły papiery rozwodowe. Ostatecznie małżonkowie znaleźli wspólny język i wycofali wniosek o rozwód. Z czasem problemem była kariera sportowa, którą Gołota długo przeciągał, co nie podobało się ukochanej. Żona ostatecznie dopięła swego i od 2013 roku niedoszły mistrz świata już nie wchodzi do ringu.

Jest też pewna ciekawostka, o której wielu kibiców nie ma pojęcia. Mariola Gołota przed laty zrobiła licencję sędziego bokserskiego. Na tym jednak skończyła się jej kariera i ostatecznie nie poszła dalej w tym kierunku.

Córka legendy. Zobacz, jak dziś wygląda Aleksandra Gołota >>
Odpowiedział zaniepokojonym o Andrzeja Gołotę. "Można się rozejść" >>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×