Jest decyzja sądu ws. Neymara. Chodziło o 3 mln dolarów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / www.instagram.com/neymarjr / Na zdjęciu: Neymar
Instagram / www.instagram.com/neymarjr / Na zdjęciu: Neymar
zdjęcie autora artykułu

Neymar miał zapłacić 3 miliony dolarów kary za budowę jeziora w swojej rezydencji bez pozwolenia. Brazylijczyk może jednak odetchnąć z ulgę. Sąd zawiesił bowiem grzywnę.

W tym artykule dowiesz się o:

W czerwcu 2023 roku informowaliśmy, że inspektorzy z Rio de Janeiro odwiedzili rezydencję Neymara. Piłkarz wybudował bowiem jezioro na swojej działce, jednak nie miał wymaganej zgody. Inspekcja wykazała szereg nieprawidłowości dotyczących przepisów o ochronie środowiska.

Brazylijczyk nic sobie z tego nie zrobił, ponieważ dzień po wizycie zorganizował imprezę z okazji... otwarcia jeziora. W mediach społecznościowych można było zobaczyć zdjęcia m.in. kąpiącego się Neymara w zbiorniku wodnym. Niedługo później posiadłość piłkarza ponownie odwiedzili inspektorzy.

Na reprezentanta Brazylii nałożona została kara w wysokości trzech milionów dolarów (w przeliczeniu na polską walutę to niecałe 12 milionów złotych). Okazuje się jednak, że zawodnik nie będzie musiał tej grzywny zapłacić.

ZOBACZ WIDEO: "Nie wyobrażam sobie tego". Lewandowski wprost o polskim szkoleniu

Sędzia Adriana Ramos de Mello przychyliła się bowiem do ustaleń INEA (organ ds. ochrony środowiska), stwierdzając w swoim orzeczeniu, że ich inspekcja "potwierdziła, że do takich działań nie jest wymagana żadna licencja (środowiskowa), a zatem domniemane naruszenia nie występowały".

- Ponieważ nałożone grzywny były liczone w milionach dolarów, dalsze żądanie zapłaty wyrządzi znaczne, nieproporcjonalne, a nawet nielegalne krzywdy przeciwko graczowi Al Hilal SFC - powiedziała sędzia, którą cytuje portal france24.com.

Przypomnijmy, że posiadłość Neymara, na której wybudował jezioro, została przez niego zakupiona w 2016 roku. Oprócz jeziora znajduje się w niej także m.in. lądowisko dla helikopterów, spa i siłownia. Powierzchnia rezydencji wynosi 5 tys. metrów kwadratowych i jest wyceniana na blisko 5,4 mln euro.

Zobacz także: Hiszpanie oburzeni po faulu na Lewandowskim. Sędzia wyrządził FC Barcelonie krzywdę? Xavi ocenił Lewandowskiego. Kilka słów, ale wszystko jest jasne

Źródło artykułu: WP SportoweFakty