Hiszpanie oburzeni po faulu na Lewandowskim. Sędzia wyrządził FC Barcelonie krzywdę?

Zdaniem katalońskiego "Sportu" w spotkaniu Paris Saint-Germain z FC Barceloną doszło do dwóch kontrowersji. Hiszpanie uważają, że arbiter spotkania dwukrotnie pomylił się na niekorzyść zespołu Xaviego.

Szymon Michalski
Anthony Taylor w rozmowie z zawodnikami Getty Images / Antonio Borga / Anthony Taylor w rozmowie z zawodnikami
Po pełnym emocji i dramaturgii spotkaniu FC Barcelona pokonała Paris Saint-Germain 3:2 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów (relacja z tego starcia dostępna jest TUTAJ). Tym samym Duma Katalonii ma czego bronić przed rewanżem.

Mimo korzystnego wyniku dla "Barcy" w katalońskich mediach nie brakuje głosów, że zespół z Hiszpanii został skrzywdzony przez sędziego. Zdaniem dziennikarzy portalu "Sport", Anthony Taylor podjął dwie kontrowersyjne decyzje.

Pierwsza z nich miała miejsce jeszcze w pierwszym kwadransie meczu. Wtedy to Raphinha po agresywnym wejściu Lucasa Beraldo wił się z bólu przez kilka minut. Arbiter nie pokazał w tej sytuacji żółtej kartki, co zdaniem hiszpańskich mediów było błędem.

Druga sytuacja wydarzyła się w 68. minucie, przy stanie 2:2. Po tym, jak chwilę wcześniej sędzia pokazał Vitinhi pierwszą żółtą kartkę, Anglik nie odważył się pokazać drugiej kartki Portugalczykowi. Ten przerwał bowiem zabójczy kontratak Barcy ostrym wślizgiem od tyłu na Lewandowskim.

"Oburzenie! Dwie największe kontrowersje Taylora w meczu PSG - Barca" - artykuł o takim tytule ukazał się na portalu. Mimo niekorzystnych dla Dumy Katalonii decyzji ta ma powody do radości - przed meczem rewanżowym jest w lepszej sytuacji.

Obie ekipy po raz kolejny spotkają się we wtorek 16 kwietnia. Tego dnia w Barcelonie dojdzie do rewanżu. Pierwszy gwizdek o godzinie 21:00.