To nie fotomontaż. Zobacz, z czym przyjechał Usyk na walkę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Richard Pelham / Na zdjęciu: Ołeksandr Usyk, w kółku: pluszowa zabawka od córki
Getty Images / Richard Pelham / Na zdjęciu: Ołeksandr Usyk, w kółku: pluszowa zabawka od córki
zdjęcie autora artykułu

To jedna z tych walk, na którą czeka cały bokserski świat. Ołeksandr Usyk zmierzy się w Rijadzie z Tysonem Furym. Przed hitowym starciem przyłapano go z... pluszowym misiem. Jest dla niego szczególny.

W tym artykule dowiesz się o:

W nocy z 18 na 19 maja poznamy mistrza świata wagi ciężkiej. W ringu spotkają się dwie gwiazdy - Ołeksandr Usyk i Tyson Fury, który jest posiadaczem pasa WBC. Ukrainiec z kolei ma tytuły IBF, WBA oraz WBO. To będzie bez wątpienia gorąca walka.

Początkowo miało do niej dojść w lutym, ale starcie gigantów zostało przełożone na wiosnę, ze względu na kontuzję Brytyjczyka. Niewykluczone, że w Rijadzie dojdzie do niesamowitego wydarzenia. Jeśli zwycięży Usyk, będzie pierwszym zawodnikiem od 25 lat, który posiada wszystkie pasy wagi ciężkiej. Po raz ostatni takim wyczynem pochwalić się mógł Lennox Lewis.

Niewiele osób wie, że Ołeksandrowi Usykowi otuchy przed walką dodaje... pluszowa zabawka. Jest to Kłapouchy z popularnej bajki "Kubuś Puchatek". Nie inaczej było tym razem. Gwiazdor został uchwycony z pluszakiem przez fotoreporterów.

ZOBACZ WIDEO: 14 sekund i... koniec. Szpilka komentuje przerwanie walki

Warto dodać, że ma on dla niego wyjątkowe znaczenie. Po raz pierwszy zabrał tę zabawkę ze sobą w 2022 roku przed rewanżowym starciem Anthonym Joshuą, które zresztą wygrał.

Ale to nie dlatego się z nią nie rozstaje przed wejściem na ring. Powód jest inny. To prezent od jego córki - Elizabeth.

Zdjęcie można zobaczyć poniżej:

Czytaj także: Kosmos. Tyle dostaną Fury i Usyk Emocje wzięły górę. Zgrzyt przed walką Usyk - Fury

Źródło artykułu: WP SportoweFakty