Radwańska pokazała puchar za zwycięstwo w China Open. Zdjęcie robi wrażenie

Na kortach w stolicy Państwa Środka nasza tenisistka nie miała sobie równych. Potwierdziło się, że w Azji gra się jej fantastycznie.

Piotr Bobakowski
PAP/EPA / ROLEX DELA PENA

Agnieszka Radwańska pokonała w dwóch setach Brytyjkę Johannę Kontę (6:4, 6:2) i po raz drugi w karierze wygrała turniej WTA w Pekinie. To 20. triumf 27-letniej Polki w grze pojedynczej zawodów tej rangi.

W nagrodę za zwycięstwo w China Open - cały turniej wygrała bez straty seta - tenisistka z Krakowa odebrała czek na 1,1 miliona dolarów oraz imponujących rozmiarów puchar.

Na swoim profilu na Facebooku starsza z sióstr Radwańskich pochwaliła się zdjęciem, na którym pozuje z trofeum wywalczonym na kortach twardych w stolicy Chin. - 20. tytuł WTA!!! Wooohooo!!! - napisała.

W rozmowach z mediami Radwańska często powtarza, że bardzo lubi rywalizować podczas zawodów w Azji. Wliczając dzisiejsze zwycięstwo ma już dziewięć tytułów wywalczonych na tym kontynencie. Polka cieszy się też ogromną popularnością wśród fanów tenisa ziemnego w Chinach i Japonii.

Agnieszka Radwańska: Puchar za zwycięstwo w China Open będzie miał specjalne miejsce w domu