Radosna samokrytyka. Tak hokeiści Wielkiej Brytanii cieszyli się ze zwycięstwa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Xavier Laine / Na zdjęciu: hokeiści reprezentacji Wielkiej Brytanii

Hokeiści z Wielkiej Brytanii wygrali w poniedziałek swój pierwszy mecz w rozgrywanych na Słowacji mistrzostwach świata. Jak świętowali pokonanie Francji 4:3? Śpiewając "Jesteśmy g***em i o tym wiemy!".

Hokejową potęgą Brytyjczycy nie byli nigdy, ale ostatnie lata w tej dyscyplinie są dla nich całkiem niezłe. W ubiegłym roku wywalczyli awans do mistrzostw świata elity i teraz na Słowacji rywalizują z takimi potęgami, jak Kanada, USA czy Finlandia.

Między I Dywizją, którą zawodnicy z Wielkiej Brytanii wygrali przed kilkunastoma miesiącami, a elitą, jest jednak przepaść i Team GB bardzo szybko się o tym przekonał.

W Steel Arenie w Koszycach przegrał sześć kolejnych meczów, i to bardzo dotkliwie.

Zaczęło się nawet spokojnie, bo od 1:3 z Niemcami, ale potem było już dużo gorzej. 0:8 z Kanadą, 0:9 z Danią, 3:6 z USA, 0:5 z Finlandią i 1:7 ze Słowacją. Bilans bramkowy Brytyjczyków przed spotkaniem z drugim oustiderem grupy A, Francją, to 5 goli strzelonych i 38 straconych.

W meczu o utrzymanie w elicie Francuzi prowadzili już 3:0, ale ekipie z Wielkiej Brytanii udało się wyrównać i doprowadzić do dogrywki. W niej zwycięską bramkę zdobył Ben Davies i to Brytyjczycy mogli cieszyć się ze zwycięstwa. A zrobili to w bardzo oryginalny sposób.

Zawodnicy szkockiego trenera Petera Russella zebrali się na środku lodowiska i na nutę legendarnego przeboju "Go west" zaczęli śpiewać... "We are shit and we know we are!" czyli "Jesteśmy g***em i o tym wiemy!".

Cóż, grunt to znać swoje miejsce w szeregu.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Jak oceniasz radość hokeistów Wielkiej Brytanii?