Takich wyników nie widuje się zbyt często. Tajlandia pokonała Mariany Północne 21:0

Nieczęsto widuje się tak jednostronne pojedynki, zwłaszcza na poziomie międzynarodowym. W środowym meczu eliminacji mistrzostw Azji do lat 19 reprezentacja Tajlandii wręcz zdemolowała Mariany Północne aż... 21:0 (9:0).

Mateusz Kozanecki
radość piłkarzy Tajlandii u-19 Getty Images / Robertus Pudyanto / Na zdjęciu: radość piłkarzy Tajlandii u-19
Nie było żadnych wątpliwości, że młodzieżowa reprezentacja Tajlandii to murowany faworyt do odniesienia zwycięstwa w starciu z Marianami Północnymi. Niewiadomą pozostawał tylko rozmiar wygranej.

Festiwal strzelecki rozpoczął się w 14. minucie, kiedy piłkę do bramki rywali skierował Jirapong. Od tego momentu Tajowie nie mieli litości dla swoich rywali. Zawodnicy na przerwę schodzili przy wyniku 9:0.

Po zmianie stron reprezentanci Tajlandii przycisnęli jeszcze mocniej. Dość powiedzieć, że od 61. do 70. minuty strzelili łącznie pięć bramek, a to nie koniec ich popisów. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 21:0.

Według informacji przekazanych przez flashscore.com na listę strzelców wpisało się dziewięciu zawodników (dziesięciu, jeżeli wziąć pod uwagę samobójcze trafienie Jampadaia). Po pięć goli zdobyli Padungkiat i Suphanat.

Tajlandia jest zdecydowanym liderem grupy G eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Azji U19. Tajowie mają na swoim koncie dwa zwycięstwa i bilans bramek... 30:0. Dwa dni wcześniej pokonali bowiem Brunei 9:0.

Reprezentacja Marianów Północnych eliminacje rozpoczęła przyzwoicie, od porażki 3:4 z Brunei. Dwa dni później zawodnicy z tego kraju ulegli Kambodży 0:9, a w środę Tajlandii 0:21. To zdecydowanie najgorszy zespół w rozgrywkach pod względem osiąganych wyników.