"Kapitan Tsubasa" wraca na ekrany. TVP Sport zaprezentowało nową ramówkę

Brak wydarzeń sportowych spowodowany zagrożeniem koronawirusem sprawił, że TVP Sport zmieniło swoją ramówkę. Obejrzeć będzie można m.in. kultowy serial animowany z lat 80. XX wieku "Kapitan Tsubasa".

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Takahashi Yoichi, autor znanego na całym świecie serialu animowanego Kapitan Tsubasa Getty Images / K. Y. Cheng/South China Morning Post / Na zdjęciu: Takahashi Yoichi, autor znanego na całym świecie serialu animowanego Kapitan Tsubasa
Z powodu zagrożenia koronawirusem zawieszono bądź odwołano niemal wszystkie wydarzenia sportowe. We wtorek podjęta została decyzja o przesunięciu Euro 2020 na przyszły rok.

Stacje telewizyjne dokonują zmiany swoich ramówek, aby wypełnić czas antenowy. Na taki krok zdecydowało się m.in. TVP Sport. Dyrektor Marek Szkolnikowski poinformował na Twitterze, że na ekrany powróci m.in. słynny "Kapitan Tsubasa".

Serial był kilkukrotnie emitowany w polskiej telewizji. Opowiada historię młodego piłkarza Tsubasy Ozory, który dołączył do zespołu Nankatsu. Łącznie zrealizowano ponad sto odcinków, które są chętnie oglądane do dziś.

Pierwsze odcinki będzie można zobaczyć już w czwartek, 19 marca od godz. 8.00 do 10.00. Ponadto zapowiedziano, że codziennie emitowany ma być program Retro TVP Sport. Głosowanie na wydarzenie, które pokaże TVP Sport odbywać się będzie za pośrednictwem Twittera.

Czytaj także:
Euro 2020 przesunięte na 2021 rok!
- UEFA przeorganizowała terminarz sezonów 2019/2020 i 2020/2021

ZOBACZ WIDEO Koronawirus. Gwiazdy piłki nożnej apelują do kibiców! "Jestem ujęty odpowiedzialnością piłkarzy"


Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie
Czy zamierzasz oglądać "Kapitana Tsubasę"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×