Kontrowersyjna sytuacja w meczu tenisowym. Zawodnik został ukarany za wizytę w toalecie

W meczu I rundy turnieju ATP w Sankt Petersburgu doszło do niecodziennej sytuacji. Ilja Iwaszka podczas spotkania wziął przerwę medyczną, aby pójść do toalety. Sędzia ukarał go za to zachowanie stratą gema. - Nikt mi nic nie powiedział - krzyczał.

Mateusz Byczkowski
Ilja Iwaszka Getty Images / Ben Hoskins / Na zdjęciu: Ilja Iwaszka
Wszystko zaczęło się w drugim secie przy stanie 3:2 dla przeciwnika Białorusina, Adriana Mannarino. Ilja Iwaszka poprosił o przerwę medyczną i udał się toalety. Po powrocie na kort, usłyszał od sędziego, że takiej przerwy nie można wykorzystywać na wizytę w łazience. Tenisista bardzo się zdenerwował i zaczął przeklinać w kierunku arbitra.

- To jest nienormalne. Jak to możliwe? Kara za wyjście do toalety? - pytał bardzo podirytowany zawodnik. - Jeśli chcesz, żebym się zes*** na korcie, to mogę się zes*** - stwierdził.

Iwaszka w brzydki sposób powiedział sędziemu, że nie został poinformowany o takich zasadach.

- Nikt mi nic nie powiedział, k*** - przeklinał białoruski tenisista. Dodał też, że grając w jednym z turniejów rangi ATP Challenger sędzia nie zareagował gdy w czasie przerwy medycznej udał się do toalety.

Mimo całej sytuacji Ilja Iwaszka wygrał spotkanie z Adrianem Mannarino 2:0 (6:3, 7:6(6) i awansował do II rundy turnieju ATP w Sankt Petersburgu.