Artur Boruc z urodzinową niespodzianką w szatni Legii Warszawa. "Wyglądasz jak właściciel klubu"

W sobotę, 20 lutego, swoje 41. urodziny świętował Artur Boruc. Piłkarze i sztab szkoleniowy Legii Warszawa nie zapomnieli o doświadczonym bramkarzu i zrobili mu niespodziankę w szatni po wygranym meczu z Wisłą Płock (5:2).

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Czesław Michniewicz składa życzenia Arturowi Borucowi z okazji urodzin Twitter / twitter.com/LegiaWarszawa / Czesław Michniewicz składa życzenia Arturowi Borucowi z okazji urodzin
Z powodu kontuzji Artur Boruc nie zagrał w trzecim z rzędu meczu Legii Warszawa. 41-latek pojawił się jednak na stadionie wicemistrza Polski na spotkaniu z Wisłą Płock, a po końcowym widowisku w eleganckim płaszczu udał się do szatni swojej ekipy.

Tam koledzy z klubu odśpiewali Borucowi "Sto lat", a indywidualne życzenia przekazał Czesław Michniewicz. - Wyglądasz jak właściciel klubu - zażartował trener Legii, który w ramach prezentu dał zawodnikowi pamiątkową statuetkę.

- Wszystkiego dobrego, dużo zdrówka ci życzę. Przepraszamy za nerwy, ale przy 3:0 pomyśleliśmy, że zaczynasz tort już kroić - dodał Michniewicz. Przypomnijmy, że Legia w 40. minucie meczu zdobyła bramkę na 3:0, ale jeszcze przed przerwą goście dwukrotnie odpowiedzieli. Ostatecznie zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy 5:2, po którym stołeczny klub wrócił na fotel lidera Ekstraklasy (więcej o meczu TUTAJ).

Boruc podziękował za prezent, po czym z okazji swoich urodzin "zarządził" jednodniowy urlop dla piłkarzy. - Więc, chłopcy jutro jest wolne - przyznał w języku angielskim 41-latek, rozbawiając kolegów z drużyny i samego Michniewicza.

W sierpniu 2020 r. Boruc po 15 latach wrócił do Legii Warszawa i z miejsca stał się podstawowym golkiperem klubu. Zagrał w 20 spotkaniach na wszystkich frontach. W połowie lutego doświadczony bramkarz nabawił się urazu pleców i między słupkami zastępuje go 19-letni Cezary Miszta.