Jednooki Dagestańczyk oszalał! Kopnął Polaka i nazwał go łajdakiem

W trakcie zawodów ADCC w Bangkoku Sharabutdin Magomedow zachował się w niesportowy sposób. Jednooki zawodnik z Dagestanu po poddaniu walki na chwyty kopnął Polaka Jakuba Bilko.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Sharabutdin Magomedow wywołał skandal Twitter / Sharabutdin Magomedow wywołał skandal
Jednooki kickbokser Sharabutdin Magomedow nie był w stanie opanować emocji. Wyładował się na reprezentancie Polski Jakubie Bilko.

Rosyjski zawodnik w ramach przygotowań do debiutu pod auspicjami UFC wziął udział w zawodach ADCC w Bangkoku. Rywalizował z Jakubem Bilko, który posiada czarny pas BJJ.

W pewnym momencie walki Polak zaatakował tzw. skrętówką. Rywal natychmiast zareagował - odklepał poddanie.

ZOBACZ WIDEO: Wielkie wyróżnienie dla "Jurasa". "To dla mnie duża sprawa"

Bilko oczywiście puścił uchwyt. Nieco później Dagestańczyk zachował się wręcz skandalicznie.

Ruszył w stronę cofającego się Polaka, a następnie stanął nad nim, emocjonalnie gestykulując. Bilko był wyraźnie zaskoczony. Dagestańczyk wówczas kopnął Jakuba i po prostu odszedł (zobacz poniżej). Wręcz kipiał ze złości.

Do tego incydentu dagestański zawodnik odniósł się w rozmowie ze sport-express.ru. - Zapisałem się na poziom podstawowy. To był moje pierwsze zawody w grapplingu. Przyjechałem na turniej i powiedzieli mi, że skoro jestem zawodowym zawodnikiem, to mogą mnie wrzucić do niebieskich pasów. Ostatecznie jednak trafiłem do czarnych pasów - powiedział.

Magomedow stwierdził również, że umówił się z Polakiem, że nie będzie "skrętówek". - Tymczasem zaatakowałem go z góry, a on od razu zabrał się za moją nogę. Łajdak! To mnie rozgniewało. Wola walki zniknęła. Zachował się niegodziwie. Wstałem rozwścieczony i dałem mu kopniaka. Byłem zły - wyjaśnił Dagestańczyk.

Z instagramowych wpisów Polaka wynika, że takimi "skrętówkami" wygrał co najmniej kilka walk. Podczas zmagań w Bangkoku Bilko zdobył dwa medale - złoty i brązowy.

Czytaj także:
Były mistrz świata wejdzie do klatki. To w niej ma największe wsparcie
Malik Montana opuszcza High League? Jest odpowiedź

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×