Kłopoty Boxdela. To będzie go sporo kosztować

Nie dość, że powrót Michała "Boxdela" Barona powoduje ogromne kontrowersje ze względu na jego zamieszanie w Pandora Gate to totalnie zlekceważył ustalony limit wagowy. Włodarz Fame MMA będzie musiał oddać rywalowi 30 proc. pensji.

Artur Babicz
Artur Babicz
Pierwsza walka Pawła Jóźwiaka z Michałem Baronem Instagram / Fame MMA / Pierwsza walka Pawła Jóźwiaka z Michałem Baronem
Dość nieoczekiwanie, podczas ceremonii ważenia przed FAME 20, byliśmy świadkami wielu emocji. W przypadku extra walk przede wszystkim warto zwrócić uwagę na postawę Michała Barona. "Boxdel" kompletnie zlekceważył wcześniejsze ustalenia z rywalem i przekroczył wagę o niemal 2 kilogramy. Przy takiej różnicy trudno mówić o przypadku.

Na szczęście Kasjusz Życiński  nie zrezygnował z pojedynku. Natomiast zostanie za to sowicie nagrodzony, bowiem zgodnie z zasadami przyjętymi przez Fame MMA otrzyma on 30 proc. gaży startowej "Boxdela". Na ten moment nie wiadomo o jakiej kwocie mówimy, jednakże biorąc pod uwagę, że Michał Baron to jeden z włodarzy, można domniemać, iż mało nie dostał za sobotnią walkę.

Warto również zwrócić uwagę na zawodników turnieju K-1 w kategorii do 80 kg. Większość z zawodników przekroczyła ustalony limit, ale w ich przypadku muszą oni go wypełnić do soboty, godziny 16:00. Przy takich zasadach mimo wszystko dwóch zawodników może mieć problem ze zrobieniem wagi. Amadeusz Roślik musi zgubić niemal 4 kilogramy, a Arkadiusz Tańcula niemal 4,5 kilograma - obaj już w przeszłości mieli problemy z wypełnieniem ustalonego limitu.

Jeżeli w sobotę, 10 lutego, o godzinie 16:00 zawodnicy turniejowi nie spełnią wymaganego limitu wagowego, w ich miejsce wejdą zawodnicy rezerwowi. Tych na ten moment Fame MMA nie ogłosiło, jednak mają być oni w pełnej gotowości.

ZOBACZ WIDEO: Tak trenuje Mateusz Gamrot. Nie oszczędził nawet dziennikarza

Wyniki ważenia przed FAME 20:


Michał "Boxdel" Baron 96,9 kg vs. Kasjusz "Don Kasjo" Życiński 94,5 kg
Marcin "Xayoo" Majkut 97,1 kg vs. Dariusz "Daro Lew" Kaźmierczuk 86,8 kg
Jakub Kosecki 66,1 kg vs. Łukasz "Tuszol" Tuszyński 69,9 kg
Norman Parke 90,8 kg vs. Michał "Wampir" Pasternak 92,8 kg
Natan Marcoń 101,3 kg vs. Piotr Szeliga 96,4 kg
Marta "Murcix" Błoch 58,0 kg vs. Paulina Kozłowska 59,0 kg
Tomek Olejnik 76,9 kg vs. Wiktor „Wronek” Wronka 66,3 kg
Amadeusz "Ferrari" Roślik 83,9 kg vs. Krystian "Krycha" Wilczak 81,0 kg
Josef "Bratan" Simao 79,0 kg vs. Adrian "Polak" Polański 79,9 kg
Arkadiusz Tańcula 84,3 kg vs. Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka 79,0 kg
Filip "Filipek" Marcinek 80,8 kg vs. Dawid Malczyński 80,8 kg

Zobacz także: Walka Polaka uratowana
Zobacz także: Miszkiń wytypował walkę Chalidowa z Adamkiem

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×