Chalidow czy Adamek? Adam Kownacki wskazał faworyta

24 lutego w Gliwicach zmierzą się dwie legendy sportów walki w Polsce - Mamed Chalidow i Tomasz Adamek. Ich bokserskie starcie wzbudza wielkie emocje i nie ma zdecydowanego faworyta. Swoja opinią na temat tego pojedynku podzielił się Adam Kownacki.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Adam Kownacki Instagram / Na zdjęciu: Adam Kownacki
Pojedynek Mameda Chalidowa z Tomaszem Adamkiem będzie walką wieczoru gali XTB KSW Epic w PreZero Arenie Gliwice. "Góral" po raz pierwszy wejdzie do okrągłej klatki KSW, a dla ikony MMA w Polsce będzie to debiut na zasadach boksu.

- Wygra Adamek, bo to jest jednak walka bokserska, tylko że w klatce. Rękawice też będą bokserskie, więc myślę, że Adamek tę walkę wygra. Gdyby to była walka MMA, to bym poszedł w drugą stronę, ale trzymam kciuki za Adamkiem i myślę, że da radę - powiedział Adam Kownacki w filmie zamieszczonym w mediach społecznościowych KSW.

Mamed Chalidow jest byłym mistrzem KSW wagi półciężkiej i byłym czempionem kategorii średniej. Od debiutu w roku 2004 stoczył 47 pojedynków, z których 37 wygrał. Na swoim koncie ma 17 zwycięstw zdobytych przez nokaut i 16 przez poddanie.

Tomasz Adamek w trakcie bardzo bogatej kariery stoczył blisko 60 zawodowych pojedynków, z których ponad 50 wygrał. Ponad 30 razy posyłał rywali na deski. Wywalczył zawodowy tytuł mistrza świata organizacji IBF i IBO w kategorii junior ciężkiej oraz organizacji WBC w wadze półciężkiej. Walczył również o mistrzowski tytuł królewskiej kategorii wagowej.

Galę KSW Epic będzie można oglądać w systemie PPV na stronie kswepic.tv oraz na Canal+ online w cenie 39,99 zł.

Czytaj więcej:
Stoczył się na samo dno. Artur Szpilka ujawnia mroczną przeszłość
Wyjątkowe starcie na gali Chalidow - Adamek. Emocje gwarantowane

ZOBACZ WIDEO: Chalidow przed starciem z Adamkiem: "Ja będę w tej walce underdogiem"
Kto wygra?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×