FAME 21. Poznaliśmy kartę walk. Tomasz Adamek to nie jedyna gwiazda sportu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: Tomasz Adamek
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: Tomasz Adamek
zdjęcie autora artykułu

Już 18 maja odbędzie się gala FAME 21: Pretendent. W walce wieczoru zobaczymy legendę polskiego pięściarstwa, Tomasza Adamka. Zmierzy się on z popularnym streamerem "Bandurą". To jednak nie wszystko. Poznaliśmy większość karty walk.

To się dzieje naprawdę. Tomasz Adamek, po ponad pięciu latach emerytury, wraca do sportu. W lutym zmierzył się z Mamedem Chalidowem w ramach XTB KSW Epic, gdzie szczęśliwie wygrał (więcej TUTAJ). Natomiast już 18 maja czeka go teoretycznie łatwiejsze zadanie, bowiem na zasadach boksu zmierzy się z Patrykiem 'Bandurą' Bandurskim. Popularny streamer obecnie przeżywa szczyt swojej kariery w internecie i jest niepokonany w organizacji Fame MMA.

W co-main eventach FAME 21 również zobaczymy trochę sportowych emocji. W pierwszym z nich Alan Kwieciński zmierzy się z Kasjuszem Życińskim. Obaj głównie są kojarzeni z udziałem w programie "Warsaw Shore", jednak w przeszłości wielokrotnie rywalizowali w sportach walki. "Alanik" przedstawia siebie jako gwiazdę K-1, natomiast "Don Kasjo" z utęsknieniem wspomina karierę w boksie amatorskim.

Kolejny co-main event to pojedynek Pawła Tyburskiego z Michałem Pasternakiem. Obaj już mieli okazję zmierzyć się, a wówczas zdecydowanie wygrał "Wampir". Nic w tym dziwnego, bowiem to profesjonalny zawodnik MMA, który dopiero od niedawna rywalizuje z tzw. freakami. Natomiast "Księżniczka" to wyłącznie influencer trenujący sporty walki i choć ma on duże ambicje, to raczej zawodowcem już nie zostanie.

Dużo sportowych emocji powinno również być w pierwszej walce na FAME 21. Zmierzą się w niej dwie profesjonalistki, czyli Klaudia Syguła i Ewa Piątkowska. Pierwsza z nich od jakiegoś czasu jest uważana za czołową zawodniczkę MMA w Polsce. Teraz po raz pierwszy będzie miała okazję sprawdzić się na gali freakowej. Jednak zadanie nie będzie miało proste, bowiem zmierzy się z byłą mistrzynią świata w boksie zawodowym. Ewa Piątkowska od lat szuka pomysłu na siebie i ostatnio próbuje sił wśród influencerów. Pod względem sportowym wygląda dobrze, ale raczej nie odnajduje się w tym środowisku. Niemniej, obie zawodniczki mogą pokazać ciekawe widowisko, szczególnie że z każdą rundą będą walczyć w innej formule.

ZOBACZ WIDEO: Osiągnął cel. Damian Janikowski potwierdza wielką walkę

Ciekawie wyglądać może również pojedynek Grzegorza Gancewskiego z Piotrem Szeligą. "Szeli" słynie z tego, że chociaż jest surowy technicznie, to posiada potężne uderzenie. Na swoim koncie ma już kilka efektownych nokautów. Tym razem zmierzy się on z gwiazdą platformy X. "Greg" ma dużą społeczność, ale to nie jest jego jedyny argument. Od lat trenuje parter i, jak na poziom freaków, jest w tym bardzo dobry. Dlatego ten pojedynek ma potencjał, aby skończyć się przed czasem - albo Gancewski "udusi" Szeligę, albo "Szeli" go brutalnie znokautuje.

Karta walk FAME 21:

Klaudia Syguła vs Ewa Piątkowska [Boks/K1/MMA] Dominik "Mrozzo" Mrozowski vs Rafał "Młody Ninja" Sobotkiewicz [K1] Dominik "Kalesony" Cybulski vs Jakub "Guzik" Szymański [Boks małe rękawice] TBA vs TBA Grzegorz "Greg" Gancewski vs Piotr Szeliga [MMA] TBA vs TBA Rafał "Takefun" Górniak vs TBA [K1] Paweł "Księżniczka" Tyburski vs Michał "Wampir" Pasternak [K1] Alan Kwieciński vs Kasjusz "Doń Kasjo" Życiński [Boks] Patryk "Bandura" Bandurski vs Tomasz "Góral" Adamek [Boks]

Zobacz także: Szalona walka w wadze ciężkiej Zobacz także: Koniec marzeń Andrzeja Wawrzyka

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy będziesz oglądać FAME 21?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (3)
avatar
ArizonaJoe
16.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Emerytowany alkoholik Adamek to dla Was hit? Wow!  
avatar
Suzi Q
16.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
raczej kit za kitem  
avatar
Zikk
16.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
dziadostwo