Wotore 2. Pierwsza w Polsce walka na gołe pięści kobiet. Klaudia Syguła uczestniczką historycznego pojedynku

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP / MMA
AFP / MMA
zdjęcie autora artykułu

Jak poinformowało Polskie Radio, Klaudia Syguła weźmie udział w pierwszej walce kobiet na gołe pięści w naszym kraju. Dojdzie do niej już 23 maja na gali Wotore 2.

W tym artykule dowiesz się o:

Pojedynek na gołe pięści kobiet zobaczą kibice na gali Wotore 2, która odbędzie się już 23 maja. Weźmie w niej udział Klaudia Syguła, wicemistrzyni Europy w amatorskim MMA. Zawodniczka z Łodzi ma na swoim koncie też walkę w organizacji Babilon MMA, gdzie przez duszenie w drugiej rundzie pokonała Oliwię Załuską.

Początkowo przeciwniczką Syguły miała być Izabela Badurek, doświadczona zawodniczka mieszanych sztuk walki, która ma za sobą występy dla takich organizacji, jak UFC czy FEN. 28-latka ostatecznie wycofała się jednak z tego pojedynku.

- Cieszę się, że to ja będę mogła to zacząć, bo myślę, że będzie to zapamiętane przez ludzi - powiedziała Syguła w rozmowie z Polskim Radiem.

Podczas gali Wotore 2 odbędzie się turniej, w którym zwycięzca otrzyma 50 tysięcy złotych. Udział w nim wezmą Szymon Nowowiejski, Michał Banbula, Filip Fijałkowski, Miłosz Wodecki, Damian Bury, Karol Grzesiuk, Kacper Miklasz i Piotr Kurowski.

Zobacz także: Przeprosił, że wybił mu zęby. Teixeira rozmawiał ze Smithem podczas walki (wideo) Alistair Overeem powraca. Jego nokaut zszokował świat (wideo)

ZOBACZ WIDEO: Dawid Kownacki przed ogromną szansą na powrót. "Nie wiem, co działoby się w mojej głowie"

Źródło artykułu: