KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kibicu, szykuj kasę! Wysyp płatnych gal w Polsce. Lista i kwoty robią wrażenie

Polskie sporty walki toczą bój ze skutkami lockdownu. Do czerwca zaplanowano kilkanaście gali w systemie pay-per-view, a kibic - przynajmniej w teorii - zapłaci słono. Podliczyliśmy, ile może wynieść pełna kwota.
Artur Mazur
Artur Mazur
Gala KSW Materiały prasowe / kswmma.com / Gala KSW

Maraton zacznie się już w sobotę przy okazji Hype MMA. To nowy projekt, za którym stoją właściciele FAME MMA. Tydzień później do gry wejdzie czołowy gracz płatnych transmisji czyli organizacja KSW. Warto również pamiętać o gali ACA 122 (23 kwietnia), podczas której wystąpią czołowi zawodnicy polskiego MMA.

Fan sportów walki w Polsce odpocznie nieco w trakcie weekendu majowego. Po nim gonitwa gal ruszy na nowo, a pojedynki będą się odbywać w każdej możliwej formule. Gołe pięści, boks, MMA, uderzenia otwartą dłonią - do wyboru do koloru. Nie zabraknie wielkiego sportu, ale też tego traktowanego z przymrużeniem oka. 

Do czasu rozpoczęcia piłkarskich mistrzostw Europy płatne gale chcą zorganizować wszystkie liczące się i początkujące organizacje w Polsce: KSW (z galą 61.), Fame MMA, Gromda, Polsat Boxing Night, FEN, Knockout Boxing Night, VIP MMA, High League, Punch Down czy EFM Show. Skąd takie natężenie gal w płatnym systemie?

ZOBACZ WIDEO: Michał Materla mówi o kulisach rozstania z KSW. Opowiada o ambitnych planach EFM SHOW

- Sytuacja na rynku sportów walki jest ekstremalna - odpowiada Mateusz Borek. - Jeśli organizator nie ma wsparcia wielkiej telewizji i wpływów z licencji, to nie ma wielu możliwości zbilansowania kosztów. Odpadają wpływy z biletów, a jednocześnie pozostają wydatki na produkcję telewizyjną, trailery, technikę, gaże zawodników, przejazdy, hotele i całą logistykę. To są potężne pieniądze, dlatego organizatorzy szukają pieniędzy w systemie pay-per-view i kieszeni kibica - tłumaczy komentator, dziennikarz, ale również współwłaściciel Gromdy.

Lista jest długa i liczy nawet 15 wydarzeń! Jeśli kibic zechce obejrzeć wszystkie te wydarzenia, to będzie musiał głęboko sięgnąć do portfela. Kwota, jaką wyda, waha się od około 300 do 370 złotych! Jest uzależniona od decyzji w sprawie nieogłoszonych jeszcze gali. Bez względu na to, fani i tak mogą kręcić nosem.

- Ludzie mają mniej pieniędzy i w tych trudnych czasach boją się je wydawać na rozrywkę. Trochę się przy tym buntują, bo przecież dostają od telewizji informację: kup pakiet sportowy, a dostaniesz wszystko. A na końcu się okazuje, że za większość produktu premium i tak muszą dodatkowo zapłacić - zauważa Borek.

Czy fan mimo wszystko zaciśnie zęby i zapłaci? Niekoniecznie, a najbliższe tygodnie mogą się okazać testem dla wielu organizatorów.

- Trzeba mieć pomysł, strategię, trochę doświadczenia, wiedzy o rynku telewizyjnym i marketingu. Trzeba też wiedzieć, jak się sprzedaje pay-per-view. Niektórzy organizatorzy myślą, że wystarczy coś ogłosić i samo się sprzeda. Nie tędy droga. Dlatego uważam, że najbliższe miesiące mogą wiele zmienić na mapie polskich sportów walki. Zostaną najmocniejsi, z największym doświadczeniem, z produktem premium i świadomością, jak ten biznes działa - przekonuje Borek.

Terminarz najbliższych gal sportów walki w Polsce w usłudze PPV:

Data Wydarzenie Kwota w zł
17.04 Hype MMA 10,99
23.04 ACA 122 ok. 15
24.04 KSW 60 40
07.05 Gromda 19,99
08.05 Krwawy Sport 3 ok. 19,99
14.05 Polsat Boxing Night ok. 30 - 40*
15.05 FAME MMA 10 od 23,99
22.05 KBN: Szpilka - Różański ok. 25 - 30
28.05 FEN 34 ok. 30 - 40
05.06 EFM Show 2 24,99
Nieznana Punch Down 4 19,99*
Nieznana KSW 61 40
Nieznana High League 1 ok. 25
Nieznana VIP MMA 2 19,95
Nieznana Elite Fighters 1 Nieznana*
Razem od ok. 300 do 370


* gala nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona

Zobacz także:
Kapitalny rok Polaków w UFC
Legendarny trener pod wrażeniem Gamrota

Czy wykupisz subskrypcję na którąś z wymienionych gal?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×