Utalentowany zawodnik UFC przekonany, że pokonałby Jana Błachowicza. "Mogę walczyć w kategorii półciężkiej"

Chamzat Czimajew (9-0) złożył odważną deklarację. "Borz" walczący w wadze średniej twierdzi, że jest w stanie pokonać Jana Błachowicza i kilku innych świetnych zawodników. - Kiedy jestem zdrowy, to mogę bić się z każdym - powiedział.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Chamzat Czimajew Getty Images / Chris Unger/Zuffa LLC / Na zdjęciu: Chamzat Czimajew
Zawodnik urodzony w Moskwie jest uważany za wschodzącą gwiazdę UFC. Dotychczas w amerykańskiej federacji stoczył trzy pojedynki. Wszystkie wygrał przed czasem. Co więcej dwa starcia odbyły się w odstępie dziesięciu dni.

Chamzat Czimajew (9-0) aktualnie walczy w wadze średniej. Jak widać różnica kilogramów nie robi na nim ogromnego wrażenia. "Borz" w wywiadzie dla ESPN przyznał, że może zmienić kategorię wagową, aby mierzyć się z cięższymi przeciwnikami.

- Mogę walczyć w kategorii półciężkiej. Sparowałem z zawodnikami, którzy są w pierwszej dziesiątce tej kategorii wagowej. Nie będę mówił nazwisk, ale ci goście wiedzą, co się dzieje, kiedy ze mną sparują - powiedział w ESPN.

ZOBACZ WIDEO: Karolina Kowalkiewicz wraca do klatki UFC po fatalnej kontuzji. "To nie będzie pożegnalna walka"

Czimajew dodał też, że jest w stanie pokonać Jana Błachowicza (28-8). Podobnie jak kilku innych zawodników w tym m.in. niedawnego przeciwnika Polaka - Israela Adesanyę (20-1).

- Mogę pokonać Jana Błachowicza, mogę pokonać Israela. Israel przegrał z Błachowiczem przez zapasy. Błachowicz nie jest zapaśnikiem. (...) Kiedy jestem zdrowy, to mogę bić się z każdym, nie obchodzi mnie nazwisko. Dajcie mi Brocka Lesnara - dodał.

Zobacz też:
KSW 60. De Fries dużo cięższy od Narkuna! Znamy wyniki porannego ważenia
Rafał Kijańczuk zmienił organizację. Zawalczy na Armia Fight Night Special Edition

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×