KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Utalentowany zawodnik UFC przekonany, że pokonałby Jana Błachowicza. "Mogę walczyć w kategorii półciężkiej"

Chamzat Czimajew (9-0) złożył odważną deklarację. "Borz" walczący w wadze średniej twierdzi, że jest w stanie pokonać Jana Błachowicza i kilku innych świetnych zawodników. - Kiedy jestem zdrowy, to mogę bić się z każdym - powiedział.
Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Chamzat Czimajew Getty Images / Chris Unger/Zuffa LLC / Na zdjęciu: Chamzat Czimajew

Zawodnik urodzony w Moskwie jest uważany za wschodzącą gwiazdę UFC. Dotychczas w amerykańskiej federacji stoczył trzy pojedynki. Wszystkie wygrał przed czasem. Co więcej dwa starcia odbyły się w odstępie dziesięciu dni.

Chamzat Czimajew (9-0) aktualnie walczy w wadze średniej. Jak widać różnica kilogramów nie robi na nim ogromnego wrażenia. "Borz" w wywiadzie dla ESPN przyznał, że może zmienić kategorię wagową, aby mierzyć się z cięższymi przeciwnikami.

- Mogę walczyć w kategorii półciężkiej. Sparowałem z zawodnikami, którzy są w pierwszej dziesiątce tej kategorii wagowej. Nie będę mówił nazwisk, ale ci goście wiedzą, co się dzieje, kiedy ze mną sparują - powiedział w ESPN.

ZOBACZ WIDEO: Karolina Kowalkiewicz wraca do klatki UFC po fatalnej kontuzji. "To nie będzie pożegnalna walka"

Czimajew dodał też, że jest w stanie pokonać Jana Błachowicza (28-8). Podobnie jak kilku innych zawodników w tym m.in. niedawnego przeciwnika Polaka - Israela Adesanyę (20-1).

- Mogę pokonać Jana Błachowicza, mogę pokonać Israela. Israel przegrał z Błachowiczem przez zapasy. Błachowicz nie jest zapaśnikiem. (...) Kiedy jestem zdrowy, to mogę bić się z każdym, nie obchodzi mnie nazwisko. Dajcie mi Brocka Lesnara - dodał.

Zobacz też:
KSW 60. De Fries dużo cięższy od Narkuna! Znamy wyniki porannego ważenia
Rafał Kijańczuk zmienił organizację. Zawalczy na Armia Fight Night Special Edition

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×