KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Burmistrz nie wiedział o zarzutach dla "Słowika". Co dalej z galą, którą promuje gangster?

Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa od nas dowiedział się, że Andrzej Z. ma zarzuty dotyczące handlu narkotykami. Mimo to wyraża zaskakującą opinię, powołując się na prawo... rzymskie.

Szymon Jadczak
Szymon Jadczak
Marcin Najman (z lewej) przedstawił nowego szefa swojej organizacji Andrzeja 'Słowika' Zielińskiego Twitter / Marcin Najman (z lewej) przedstawił nowego szefa swojej organizacji Andrzeja 'Słowika' Zielińskiego
Problemy z organizacją gali MMA-VIP 4 pojawiły się zaraz po tym, gdy szef firmy organizującej wydarzenie, były bokser Marcin Najman, ogłosił współpracę z Andrzejem Z., ps. "Słowik". To były boss gangu pruszkowskiego, który w latach 90. terroryzował Warszawę i okolice.

Pierwotnie impreza miała odbyć się w Kielcach, ale po upublicznieniu informacji o tym, że gangster mafii pruszkowskiej został "bossem" organizacji, kieleckie władze szybko wycofały się z umowy.

Marcin Najman przez kilka dni szukał miasta, w którym zorganizuje galę MMA-VIP 4. Negocjacje zakończyły się sukcesem, a były bokser ogłosił w sieci, że wydarzenie odbędzie się w Wieluniu, w województwie łódzkim.

ZOBACZ WIDEO: To byłby wielki hit! Materla zmierzy się z Soldiciem?! "Nie wykluczam"

Gangster "Słowik" pojawił się w filmiku zapowiadającym galę, Najman początkowo nazywał go "bossem" federacji, obecnie twierdzi, że Andrzej Z. "jest zwykłym pracownikiem na umowę o pracę". Najman twierdził też, że "Słowikowi" należy się druga szansa po odsiedzeniu orzeczonych wobec niego kar.

"Słowik" nadal działa

Sęk w tym, że o "Słowiku" nie można mówić jako o człowieku, który przeszedł proces resocjalizacji w więzieniu i zmienił za kratami swoją drogę życiową. Jak opisywał m.in. TVN24, Andrzej Z. po wyjściu na wolność szybko wrócił do przestępczej działalności. Stworzył grupę, która zajmowała się m.in. wyłudzeniami podatku VAT, miała działać od 2014 do 2018 r. W związku z zatrzymaniem i postawieniem zarzutów "Słowik" znowu trafił do aresztu na warszawskiej Białołęce. I tam - według śledczych - miał kontynuować przestępczą działalność.

We wrześniu został znowu aresztowany (po miesiącu na wolności) - tym razem za to, że właśnie w areszcie miał stworzyć kolejną grupę, która z pomocą jego adwokatek i funkcjonariuszy Służby Więziennej zajmowała się przerzucaniem kontrabandy za mury aresztu, w tym narkotyków, które potem były sprzedawane przez grupę "Słowika".

Pod koniec 2021 r. sąd uchylił Andrzejowi Z. areszt. Ale jego sprawy wciąż ciągną się przed sądami.

Marcin Najman nie chciał nam powiedzieć, czy wiedział o tych zarzutach i czy poinformował o nich przed podpisaniem umowy na wynajem hali burmistrza Wielunia.

W związku z tym zapytaliśmy burmistrza tego miasta Pawła Okrasę, czy wiedział, że twarz mającej się odbyć w jego mieście gali MMA, ma zarzuty narkotykowe. Okrasa w rozmowie ze SportowymiFaktami najpierw stwierdził, że "nie musi wiedzieć, jakie zarzuty ma Andrzej Z.".

Burmistrz cytuje prawo rzymskie

Dopytywany Okrasa w końcu przyznał, że nie wiedział o zarzutach narkotykowych "Słowika". I że dowiedział się o nich od nas, ale nie traktuje tego jako pewnik, dopóki nie zobaczy na to dokumentów z sądu. Burmistrz próbował też tłumaczyć, że na korzyść gangstera przemawia wypuszczenie go przez sąd z aresztu ("Słowika" wypuszczono za kaucją 200 tys. zł., trzy razy w tygodniu musi stawiać się na komisariacie). Dodał też, że ma kolegę, który długo przebywał w areszcie, ale był rzekomo niewinny.

Okrasa stwierdził również, odnosząc się do przeszłości "Słowika", że osoba, która wyszła z więzienia, "po wyroku zgodnie z prawem rzymskim jest uczciwym i wolnym człowiekiem".

Burmistrz zarzucił też dziennikarzom napędzanie złych emocji, a na końcu stwierdził, że nie widzi powodów, żeby zrywać umowę z firmą Marcina Najmana na organizację gali.

Czytaj także:
Oburzenie po ogłoszeniu przez Najmana miejsca gali
Marcin Najman przekazał "informację dnia". Wiadomo, gdzie odbędzie się gala MMA-VIP 4

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (37)
 • Tomek z Bamy Zgłoś komentarz
  • Karolski Zgłoś komentarz
   Bojkotować burmistrza i tą galę! Liczę na bunt ludzi w Wieluniu! Słowik na kanara w tramwaju, a nie na salony!!! Koniec z hołubieniem bandziorów i gangsterów!!!!
   • warszawiak33 Zgłoś komentarz
    Jedno wielkie bagno. Co na to sędziowie ? Najwyraźniej są w strachu.
    • Długi0331 Zgłoś komentarz
     Widocznie burmistrz też ma kartotekę.
     • MadManMoon Zgłoś komentarz
      Dla przypomnienia kiedyś, ale znowu nie tak dawno temu, TW "Bolek" znany szerzej jako Lech Wałęsa, będąc Prezydentem RP ułaskawił Słowika mającego wieloletni wyrok... Słowik
      Czytaj całość
      ma ciągoty kryminalne w genach, nie wierzę, żeby się zmienił. Promowanie jego twarzą jakiejkolwiek organizacji to coś niedorzecznego. Daruje sobie komentowanie tego kto to wymyślił...
      • Givrix Zgłoś komentarz
       OK. Wytłumaczę wam ciołki matołki! Ten bandzior nie odsiedział swojego! Zastraszył, przekupił, zastraszył, skorumpował, zastraszył, ... i zastraszył swoje ofiary i zamiast siedzieć
       Czytaj całość
       300 lat wyszedł jako w miarę młody, silny człowiek po śmiesznym wyroku! On i jego banda powinna gnić do końca życia w pierdlu o zaostrzonym rygorze. Współpraca z nim i jego podobnym to naplucie na twarz tysiącom jego ofiar.
       • Misiu Zgłoś komentarz
        Ten burmistrz jest tak głupi, że w Pisie zrobi karierę. Ciekawe czy byłby tak wyrozumiały jakby Pruszków zabił mu matkę, zgwałcił żonę, przejechał dziecko, a jemu przewiercił
        Czytaj całość
        kolano. Czy wtedy też udawałby głupszego niż jest?
        • henryabor Zgłoś komentarz
         Medalikarz pojechał po bandzie, jednak przegra batalię wprowadzania gangsterów na sportowe salony i ... gale! Jeśli nie teraz, to w następnej odsłonie! A osobnikami w gatunku Okrasy
         Czytaj całość
         zajmie się w końcu prokurator.
         • stary_trener Zgłoś komentarz
          Jakas dziwna amnezja w tym srodowisku , nikt o niczym nic nie wie.
          • Ryszard Więckowski Zgłoś komentarz
           Co Wy chcecie od chłopa ? , osiedział swoje i jest Wolny, ma takie same prawa jak i Wy wszyscy.
           • Kaptain1 Zgłoś komentarz
            Nie żebym popierał tę bandę ale niestety burmistrz ma rację. Skoro facet nie siedzi to dlaczego ma być piętnowany. Kogo to wina, że zaistniała taka sytuacja? oczywiście polskiego
            Czytaj całość
            wymiaru sprawiedliwości, który nie potrafi gościa skutecznie uziemić.
            • Jurand Zgłoś komentarz
             Słowik na marszałka senatu lub sejmu jest dobrym organizatorem na pewno coś wymyśli. Tam jest bardzo podatny grunt
             • sz.małecki Zgłoś komentarz
              Przecież publika tej wielkiej gali jest pokroju jej organizatora. Więc o co chodzi, w czym problem?
              Zobacz więcej komentarzy (4)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×