Ringowa bitwa Usyka z Furym. W mediach szok

"Zrobił to, co wielu uważało za niemożliwe za jego czasów" - piszą po wielkim boju w Rijadzie światowe media. Ołeksandr Usyk zwyciężył z Tysonem Furym niejednogłośną decyzją sędziów i został niekwestionowanym mistrzem świata wagi ciężkiej w boksie.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk

The Ring

"Łzy spłynęły po twarzy Oleksandra Usyka jak maleńkie wodospady, gdy usłyszał ogłoszenie o swoim koronnym osiągnięciu. 37-letni ukraiński bokser zrobił to, co wielu uważało za niemożliwe za jego czasów. Gdy wybrzmiał ostatni gong, Fury pocałował Usyka w czoło. Usyk padł na kolana i patrzył w niebo" - czytamy po wielkim pojedynku w Rijadzie (---> RELACJA).

Ołeksandr Usyk w nocy z 18 na 19 maja zwyciężył z Tysonem Furym niejednogłośną decyzją sędziów. "To ekscytujące zwycięstwo uczyniło z Usyka pierwszego niekwestionowanego mistrza wagi ciężkiej tego stulecia i ery czterech pasów. Ostatnim takim wyczynem mógł pochwalić się Lennox Lewis w 1999 roku" - przypomina The Ring.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (10)
 • Artur Łęcki Zgłoś komentarz
  pełna walka (nie moje ) https://dai.ly/k6XZx6e9z8rOk3AGvfc
  • Szatan z siódmej klasy Zgłoś komentarz
   Świetna walka. Do połowy przeważał Fury, ale Usyk się pozbierał i spuścił Brytyjczykowi solidne lanie. Werdykt 114:113 dla Fury'ego, to żart.
   • kineskop Zgłoś komentarz
    "Otrzyma jednak natychmiastową okazję do zemsty, dzięki rewanżowi zaplanowanemu na koniec tego roku" - podkreśla BBC. Moim skromnym zdaniem chodzi o rewanż a nie zemstę. Ale ja
    Czytaj całość
    nie używam słownika…
    • Wroclove Zgłoś komentarz
     Usyk na front tam walczyć o kraj ha ha