Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Maciej Hirsz wygrywa na inaugurację sezonu Strongman 2020

Maciej Hirsz okazał się najlepszy podczas zawodów Strongman 2020. Na drugim stopniu podium uplasował się Mariusz Dorawa, a trzecie miejsce zajął Konrad Karwat.
 Redakcja
Redakcja
najlepsi strongmani podczas zawodów Strongman 2020 Materiały prasowe / Sebastian Mitroszonek / Na zdjęciu: najlepsi strongmani podczas zawodów Strongman 2020

Jak co roku pierwsze zawody Strongman z cyklu Pucharu Polski organizuje Mistrz Świata Amatorów Strongman Mateusz Ostaszewski w swoich rodzinnych stronach (powiecie wejherowskim). Było tak i tym razem. Do Szemudu zjechała się ścisła czołówka polskich siłaczy, a sędziami zawodów byli dwaj telewizyjni showmani z programu gogglebox.przed telewizorem, Mistrz Świata Strognman Krzysztof Radzikowski oraz Dominik Abus.

Strongmani rywalizowali w pięciu morderczych konkurencjach: bieg z Yokim i workiem na czas, martwe ciągi na ilość powtórzeń ciężarem 300 kg, wyciskanie belki na max, bieg z ramą 300 kg oraz załadunek kul. W zawodach od początku do samego końca towarzyszyły wielkie emocje, a pierwsza trójka zawodników: Maciej Hirsz, Mariusz Dorawa i Konrad Karwat szła łeb w łeb do tego stopnia, że na samym końcu w punktacji generalnej zawodów każdy z nich miał identyczną liczbę punktów! 

Ostatecznie zwycięzcą pierwszego Pucharu Polski 2020 w Szemudzie okazał się Maciej Hirsz, który wygrał najwięcej konkurencji spośród zawodników, którzy mieli tyle samo punktów. Dla Macieja Hirsza, strongmana z Kartuz był to pierwszy start po długiej przerwie spowodowanej kontuzją zerwania bicepsa. Siłacz ma już 38 lat i swoje zwycięstwo zadedykował swojej córce, która była z nim na zawodach i kibicowała tacie.

Wyniki Pucharu Polski Strongman 2020 - Szemud:

1. Maciej Hirsz 21,5 p. (***)
2. Mariusz Dorawa - StrongMan 21,5 p.
3. Konrad Karwat - Strongman 21,5 p.
4. Dariusz Wejer - Strongman 15 p.
5. Michał Adam Kopacki 12 p.
6. Sebastian Kurek (kontuzja) 8,5 p.

(***) - najwięcej wygranych konkurencji

Autor: Przemysław Siwek

ZOBACZ WIDEO Arabia Saudyjska się zmienia. To nie tylko Dakar, ale też inne wielkie imprezy

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×