Konrad Karwat brązowym medalistą Mistrzostw Świata Strongman U23!

Jeden z najbardziej perspektywicznych polskich strongmanów Konrad Karwat odniósł kolejny wielki sukces w karierze. W Melitopolu na Ukrainie ustąpił jedynie dwóm reprezentantom gospodarzy.

 Redakcja
Redakcja
Konrad Karwat podczas Mistrzostw Świata Strongman U23 Materiały prasowe / Przemysław Siwek / Na zdjęciu: Konrad Karwat podczas Mistrzostw Świata Strongman U23
Konrad Karwat walczył o medal Mistrzostw Świata Strongman U23 z ukraińskimi siłaczami - Oleksijem Nowikowem (posiadającym kartę Strongman PRO) oraz ważącym aż 188 kg Pawlo Nakoniecznym.

Nowikow to jeden z najsilniejszych aktualnie zawodników świata i jego wygrana była formalnością. Polak sprostał oczekiwaniom, które w nim pokładano i do ostatniej konkurencji walczył z ukraińskim olbrzymem o powtórzenie sukcesu sprzed roku i wywalczenie srebra.

Ostatecznie Nakonieczny okazał się minimalnie silniejszy, wyprzedzając naszego zawodnika w klasyfikacji generalnej. Mimo to Konrad Karwat jest zadowolony ze swojego startu i wywalczenia miejsca na podium. Zrealizował plan, a cały sezon 2019 może uznać za najlepszy w karierze, którą tak naprawdę dopiero rozpoczyna.

Karwat jest jednym z najbardziej perspektywicznych polskich strongmanów ostatnich lat. Mieszka w Łowiczu, ćwiczy pod okiem dwukrotnego mistrza świata strongman SCL, legendy tego sportu, Krzysztofa Radzikowskiego. Ich współpraca przynosi znakomite rezultaty.

23-latek ma na koncie mnóstwo sukcesów. Jest mistrzem Polski strongman juniorów, wicemistrzem świata strongman U23 (2018 r.) oraz finalistą tegorocznych zawodów Arnold Classic Amateur Ohio (USA). W tych ostatnich - w debiucie na zawodach Arnolda Schwarzeneggera - zajął czwarte miejsce i był bardzo blisko zdobycia karty PRO Strongman.

Przemysław Siwek

Zobacz także: Mateusz Kieliszkowski z triumfem na Giants Live w Anglii! Nowy rekord świata Polaka
Zobacz także: [b]Patryk Banaszewski mistrzem świata "Strongman U90"!
[/b]

ZOBACZ WIDEO: Karol Kłos podsumował sezon reprezentacji Polski. "Tak dobrze jeszcze nie było"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×