KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Strongman: Szymon Pepliński mistrzem Polski

O zwycięstwie Peplińskiego zdecydowała liczba wygranych konkurencji, bowiem siłacz z Wejherowa i Patryk Banaszewki rywalizowali do samego końca.

 Redakcja
Redakcja
Szymon Pepliński Archiwum prywatne / Przemysław Siwek / Szymon Pepliński
Szymon Pepliński został mistrzem Polski strongman w kategorii do 90 kg. Jest to jego drugi złoty medal w tej kategorii wagowej. Po raz pierwszy zdobył go w 2018 roku.

Na zawodach w Kietrzu, gdzie były rozgrywane tegoroczne finały strongmanów, zawodnicy rywalizowali w standardowych konkurencjach siłaczy: bieganie z walizkami ważącymi 125 kg na odległość 20 metrów, bieg z yokiem ważącym 280 kg, rzuty workami od 19 do 25 kg przez poprzeczkę, wyciskanie hantla 88 kg na liczbę powtórzeń, przerzucanie kuli 100 kg przez poprzeczkę na wysokości 120 cm i "martwy ciąg" na platformie.

W zawodach nie brakowało emocji do samego końca. O złoto do ostatniej konkurencji bili się: Szymon Pepliński (mistrz Polski z 2018 roku) i aktualny mistrz świata strongman w wyciskaniu belki i medalista Arnold Classic 2019 - Patryk Banaszewski. Ta dwójka zawodników bezdyskusyjnie zdominowała zawody. Na samym końcu Pepliński i Banaszewski mieli tyle samo punktów - po 55.

To jednak Pepliński został mistrzem Polski strongman do 90 kg. Zdecydowała o tym większa liczba wygranych konkurencji. Pepliński wygrał trzy konkurencje, natomiast Banaszewski dwie. Trzecim zawodnikiem na podium był Marcin Oleksy, który zdobył 38 pkt.

Szymon Pepliński pochodzi z Wejherowa, ma 29 lat i od 6 lat startuje w zawodach strongman.

Przemysław Siwek

CZYTAJ TAKŻE Krzysztof Radzikowski - Strongman kiedyś i dziś

CZYTAJ TAKŻE Dziś gwiazdor KSW, kiedyś najsilniejszy człowiek świata. Mariusz Pudzianowski wspomina dawne czasy

ZOBACZ WIDEO: Prezes FEN z prostym przesłaniem: Nielojalnym zawodnikom krzyż na drogę!
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×