Medal za medalem Polaków. I jeszcze kwalifikacja olimpijska

Podczas strzeleckich mistrzostw Europy Julia Piotrowska sięgnęła po srebro i była członkinią drużyny, która wywalczyła brązowy medal. Z dobrej strony pokazał się również Maciej Kowalewicz.

Rafał Szymański
Julia Piotrowska, Anna Jansen i Audrey Gogniat PAP/EPA / Csaba Krizsan / Na zdjęciu: Julia Piotrowska, Anna Jansen i Audrey Gogniat
W Gyoer w karabinie pneumatycznym na 10 metrów srebro przypadło zawodniczce na co dzień broniącej barw Śląska Wrocław. Julia Piotrowska zapisała na swoim koncie 251,3 pkt. Ostatecznie na podium stanęła obok Anny Janssen oraz Audrey Cogniat.

22-latka ponownie popisała się celnością w zawodach drużynowych. Polki z Julią Piotrowską, Anetą Stankiewicz i Izabellą Dudek w składzie zdobyły brązowy medal. Biało-Czerwone musiały uznać wyższość Węgierek, a także Norweżek.

Z kolei Maciej Kowalewicz, który zgromadził 207,1 pkt, uplasował się tuż poza podium w rywalizacji mężczyzn. Zawodnik Gwardii Olsztyn przegrał z Patrickiem Janym (Słowacja), Istanem Penim (Węgry) i Martinem Stremflem (Austria). Tomasz Bartnik i Michał Chojnowski uplasowali się natomiast odpowiednio - na 38. i 55. pozycji.

Zajmując czwarte miejsce w Gyoer Kowalewicz zagwarantował sobie jednak kwalifikację olimpijską. To oznacza, że na nadchodzących igrzyskach Polacy będą mogli wystawić dwie pary mieszane w karabinie pneumatycznym.