KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kiedyś szalała za nią cała Polska! Zobacz, jak teraz wygląda Renata Mauer-Różańska

Dzięki niej cała Polska zainteresowała się strzelectwem. O zawodniczce i jej sukcesach było 25 lat temu bardzo głośno. Obecnie Renata Mauer-Różańska wciąż jest blisko sportu, choć w innej roli.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Renata Mauer-Różańska Newspix / Marek Żochowski / Na zdjęciu: Renata Mauer-Różańska

Niewielu polskich sportowców może pochwalić się taką listą olimpijskich osiągnięć. Renata Mauer-Różańska cztery razy wystąpiła na tej najważniejszej imprezie, przywożąc łącznie trzy medale - dwa złote i jeden brązowy.

Popularność zyskała w 1996 roku, kiedy była najlepsza w Atlancie. Wywalczyła tam złoto w konkurencji karabin pneumatyczny (powtórzyła ten sukces w Sydney) i brąz w karabinie sportowym. Cała Polska oszalała wtedy na punkcie 27-letniej wówczas zawodniczki, czego dowodem było zwycięstwo w plebiscycie "Przeglądu Sportowego".

Po latach wspominała, że przed wyjazdem do Atlanty była bardzo zmęczona. Jej córeczka miała zaledwie pięć miesięcy i sypiała wtedy po cztery godziny na dobę. Mimo to udało jej się osiągnąć życiowy sukces.

ZOBACZ WIDEO: Martyna Łukasik, czyli zmęczona, ale szczęśliwa mistrzyni Polski. "Postawiłyśmy na swoim"

Była później zapraszana do programów telewizyjnych, w kilku z nich wzięła udział. Jak sama wspominała, najbardziej zapamiętała występ w "Familiadzie", gdzie wraz z drużyną olimpijczyków zwyciężyła.

- Przede wszystkim dalej trenowałam, zapisałam się na następne studia, podjęłam pracę w Akademii Wychowania Fizycznego i na tej uczelni we Wrocławiu nadal pracuję - mówiła w rozmowie ze sport.pl w 2021 roku.

Renata Mauer-Różańska w programie Renata Mauer-Różańska w programie "To był rok!" w 2021 (Fot. Damian Klamka/East News)
Pod koniec kariery zajmowała się już nie tylko sportem. W 2010 roku wystartowała w wyborach samorządowych i uzyskała mandat radnej Wrocławia, cztery lata później z powodzeniem ubiegała się o reelekcję. Obecnie pracuje na uczelni.

- Jest człowiekiem, który ma ogromne doświadczenie i wiedzę, które może przekazać naszym studentom - mówił prof. dr hab. Andrzej Rokita rektor AWF-u we Wrocławiu w programie Dzień Dobry TVN.

Kiedyś szalała za nią cała Polska. Obecnie 52-latka wiedzie spokojne życie i stara się zarazić pasją do strzelectwa kolejne osoby. Jak sama mówiła, w tej dyscyplinie zakochała się od pierwszego strzału, który oddała na lekcji przysposobienia obronnego w szkole średniej.

Niewielu sportowców może pochwalić się posiadaniem trzech medali olimpijskich. Więcej krążków od niej mają jedynie m.in. Robert Korzeniowski, Irena Szewińska czy Teresa Ciepły.

Czytaj także:
"Czasami wstydzę się, że jestem Niemką". Mocne słowa byłej WAG po ataku na jej męża
"Jedziemy do Polski!" Tak piłkarze bawili się po awansie do finału Ligi Europy

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×