Przyjęła rosyjskie obywatelstwo i zagrała z Ukrainką. Jest głośno po tym, co zrobiły

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube /  / Na zdjęciu: Anna Muzyczuk (z lewej) i Kateryna Lagno
YouTube / / Na zdjęciu: Anna Muzyczuk (z lewej) i Kateryna Lagno
zdjęcie autora artykułu

Ukraińska szachowa arcymistrzyni Anna Muzyczuk zremisowała z reprezentującą Rosję Kateryną Łachnio podczas Turnieju Kandydatów. Na świecie głośno jest o tym, co przed meczem zrobiły obie pochodzące z Ukrainy zawodniczki.

W tym artykule dowiesz się o:

Kateryna Łachnio w Ukrainie nazywana jest zdrajczynią. Powód? Przyjęła rosyjskie obywatelstwo i właśnie ten kraj reprezentuje na arenie międzynarodowej. W związku z sankcjami nałożonymi na Rosję, gra pod neutralną flagą.

Podczas tegorocznego Turnieju Kandydatów zmierzyła się z Anną Muzyczuk, czyli ukraińską arcymistrzynią. Spotkanie zakończyło się remisem, ale na całym świecie mówi się o tym, co obie szachistki zrobiły przed meczem.

Nie uścisnęły dłoni, nie patrzyły na siebie, nie wymieniły żadnego słowa. Tak spędziły prawie 9 minut. Widać było, że nie pałają do siebie sympatią. O sprawie napisały ukraińskie media.

Po zakończeniu spotkania odeszły od szachownicy, nawet na siebie nie spoglądając. Nagranie z widocznym fragmentem zachowania obu zawodniczek można zobaczyć poniżej.

"Anna Muzyczuk zremisowała z neutralną szachistką z rosyjskim paszportem Kateryną Łachnio. Nasza sportsmenka nie uścisnęła dłoni zdradzieckiej rywalki. Muzyczuk nie udało się pokonać neutralnej szachistki, a właściwie zdrajczyni Ukrainy z rosyjskim paszportem" - czytamy w serwisie sport-express.ua.

Wcześniej Muzyczuk zmierzyła się z inną reprezentantką Rosji, Ołeksandrą Horiaczkiną. W tym przypadku również nie uścisnęła dłoni rywalki.

Czytaj także: "Historyczny blamaż". Media nie mają litości dla Bayernu Jak trwoga to do Exposito. Przełamanie Śląska Wrocław

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gwiazdor NBA nie przestaje zadziwiać. Jak on to trafił?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty