Kasparow zobaczył wywiad z Putinem. Złożył propozycję dziennikarzowi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Na zdjęciu: Tucker Carlson podczas rozmowy z Władimirem Putinem
Twitter / / Na zdjęciu: Tucker Carlson podczas rozmowy z Władimirem Putinem
zdjęcie autora artykułu

Tucker Carlson przeprowadził niedawno wywiad z Władimirem Putinem. Były dziennikarz Fox News sam miał poprosić o wywiad z prezydentem Rosji, na co ten przystał. Garry Kasparow postanowił rzucić Amerykaninowi wyzwanie.

W tym artykule dowiesz się o:

Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow wyjawił, że Carlson zaproponował rozmowę Władimirowi Putinowi. Ten szybko na to przystał. Tucker Carlson to popularny dziennikarz w Rosji, jego wypowiedzi, ze względu na prorosyjski charakter, często były transmitowane w rosyjskiej telewizji.

Dwugodzinna rozmowa jest bardzo kontrowersyjna i odbiła się szerokim echem na całym świecie. Putin mylił z premedytacją wydarzenia historyczne, a dziennikarz nie wyprowadzał go z błędu. Nie zadał również wielu trudnych pytań, których można by było się spodziewać.

Garri Kasparow, były szachowy mistrz świata i jeden z największych rosyjskich opozycjonistów, zdaje się być zbulwersowany wywiadem Tuckera Carlsona. Do tego stopnia, że zareagował na niego w mediach społecznościowych.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Harry Kane, jako człowiek wielu talentów

"Jako Rosjanin, który stawiał opór dyktaturze i wojnie, jestem zobowiązany rzucić wyzwanie Tuckerowi Carlsonowi. Tucker, wygląda na to, że nie potrafisz lub nie chcesz demaskować kłamstw Putina. Jeśli interesuje Cię prawda, to dam Tobie i widzom szansę jej usłyszenia" - napisał na portalu X (dawniej Twitter).

"Jestem przyzwyczajony do konfrontacji twarzą w twarz, ale ponieważ rzucam wyzwanie, możesz wybrać miejsce. Możemy też dyskutować na X. Jestem pewien, że zgodzisz się, że dla wolności słowa i idei ważne jest, żeby ludzie usłyszeli dwie strony historii" - dodał Kasparow.

"Putinowi przyszło to łatwo, bo nie kwestionowałeś jego wypaczonego spojrzenia na rzeczywistość. Nie jest to jednak bezstronne, gdy ktoś poucza człowieka, który jest odpowiedzialny za wojnę, a jednocześnie tych, którzy chcą, by się skończyła, nazywa podżegaczami. Zróbmy to, Tucker" - zakończył

Czytaj też: Polak nie podał mu ręki. Rosjanin w końcu zabrał głos Wściekł się po słowach, które padły w TV Republika. "Szoruje po dnie żenady"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)