Nie żyje arcymistrzyni Joanna Dworakowska

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Polski Związek Szachowy / Joanna Dworakowska
Materiały prasowe / Polski Związek Szachowy / Joanna Dworakowska
zdjęcie autora artykułu

W sobotę 13 kwietnia zmarła Joanna Dworakowska, wielokrotna mistrzyni Polski. Miała 45 lat, była laureatką "Hetmana". Smutną informację przekazał Polski Związek Szachowy.

W tym artykule dowiesz się o:

"Z ogromnym żalem informujemy o śmierci arcymistrzyni Joanny Dworakowskiej " - poinformował na swojej stronie internetowe Polski Związek Szachowy.

Joanna Dworakowska była niezwykle utalentowaną szachistką. Była kolekcjonerką tytułów mistrza Polski w różnych odmianach tej gry.

Trzykrotnie zdobywała tytuł najlepszej w formie klasycznej, dwa razy okazał się bezkonkurencyjna w szachach szybkich, a trzy w błyskawicznych.

W 2002 roku zdobyła - wspólnie z drużyną - brązowy medal podczas Olimpiady Szachowej. Łącznie na takiej imprezie wzięła udział sześć razy. W 2009 roku zdobyła brązowy medal za wynik indywidualny na Drużynowych Mistrzostwach Świata.

Na arenie międzynarodowej sięgnęła po złoty i srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Europy (lata 2005 i 2007).

Dworakowska była też laureatka "Hetmana" za rok 1999. "Hetmany" to najbardziej prestiżowa nagroda przyznawana przez Polski Związek Szachowy. Pierwsze statuetki wręczono w 1996 roku.

Zobacz także: Kasparow nie wierzy, że to ISIS stoi za zamachem. Oto jego teoria Rosyjski żołnierz wrzucił zdjęcie, które rozwścieczyło Ukrainę

Źródło artykułu: WP SportoweFakty