WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Faworyt pokonany drugiego dnia podczas Festiwalu Najdorfa w Warszawie

Ogromną niespodzianką sprawił zawodnik MKSz Rybnik Marcin Krzyżanowski, który na pierwszej szachownicy pokonał turniejową jedynkę Bułgara Iwana Czeparinowa.
 Redakcja
Redakcja

Grający czarnymi Polak zagrał bardzo dobrą partię i pewnie wykorzystał słabą grę faworyta. Drugi dzień zmagań okazał się szczęśliwy nie tylko dla Marcina, ale i dla wielu innych Polaków biorących udział w turnieju. Aż ośmiu naszych rodaków z kompletem dwóch punktów znajduje się w gronie liderów. Wśród nich medalista ostatnich Drużynowych Mistrzostw Świata Kacper Piorun, który wygrał z hinduskim arcymistrzem Kidambim Sundararajanem. Z piętnastu kobiet biorących udział w Openie A najwięcej punktów zdobyły arcymistrzynie: Antoaneta Stefanowa, Monika Soćko i Julija Szwajger, które w dotychczasowych pojedynkach raz wygrały i raz zremisowały.

Trzecia runda dostarczy kibicom niewątpliwie nie mniej wrażeń– najwięcej emocji budzi pojedynek dwóch młodych polskich arcymistrzów: Marcela Kanarka z Kamilem Dragunem, którzy jak dotąd wygrali obie swoje partie.

W Openie B jak dotąd komplet punktów zgromadziło aż 24 zawodników. Wśród nich Sebastian Malec – zeszłoroczny zwycięzca prestiżowego pokerowego turnieju EPT Barcelona, którego start w turniejach szachowych nie jest niczym nowym, gdyż Sebastian gra w szachy od dziecka. Niespodzianką jest natomiast obecność w gronie liderów 10-letniego Huberta Meersa, który pokonał niedawnego prezesa Polskiego Związku Szachowego Pawła Delegę.

W najliczniejszym bo liczącym aż 203 uczestników Openie C liderów jest jeszcze więcej. Po dwóch rundach 24 graczy wygrało wszystkie swoje partie. Największą niespodzianką jest obecność w tym gronie Adama Kubiaka i Macieja Kurowskiego, a więc zawodników, którzy nie posiadają jak dotąd kategorii szachowej.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×