Uniwersjada: dominacja Biało-Czerwonych w szpadzie. Złoto i srebro dla Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Paweł Skraba / Aleksandra Zamachowska i Kamila Pytka cieszą się ze złotego i srebrnego medalu Uniwersjady w Tajpej
Materiały prasowe / Paweł Skraba / Aleksandra Zamachowska i Kamila Pytka cieszą się ze złotego i srebrnego medalu Uniwersjady w Tajpej
zdjęcie autora artykułu

Aleksandra Zamachowska wygrała turniej szpadzistek podczas 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej. W finale zmierzyły się dwie Polki, a Zamachowska pokonała Kamilę Pytkę 15:8.

- Miałam takie czucie broni, że aż się sama nie spodziewałam. Nawet nie myślałam za bardzo nad działaniami, po prostu wszystko mi wychodziło - powiedziała Zamachowska.

Co ciekawe, zwyciężczyni turnieju po drodze pokonała jeszcze inną Polkę, Martynę Swatowską. - Wcześniej Basia Rutz przegrała z Japonką, a gdyby wygrała to też trafiłabym na nią. Byłyśmy w jednej tabelce, a gdybyśmy były w różnych to może byłyby cztery medale - dodała Zamachowska.

- Wierzyłam, że mogę wygrać, zawsze startuję z tą myślą. Tym razem byłam druga, ale jestem zadowolona - mówiła Pytka, która po drodze miała kilka bardzo nerwowych walk. W półfinale wyrównała na sekundę przed końcem czasu, a później zadała decydujące trafienie w dogrywce.

- Spodziewałem się jednego medalu, ale dwa zaskoczyły mnie bardzo miło -komentował trener obu reprezentantek Polski Mariusz Kosman.

ZOBACZ WIDEO: Gorzkie słowa polskiego alpinisty. "Ci ludzie nie zachowują się jak ludzie gór"

Źródło artykułu: