Jest w 8. miesiącu ciąży. Dokonała wręcz niemożliwego!

Nigeryjka Aminat Idrees jest w zaawansowanej ciąży, ale mimo to wystartowała w Narodowym Festiwalu Sportu. Mało tego, 26-latka odniosła zwycięstwo w turnieju taekwondo!

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Aminat Idrees Twitter / Na zdjęciu: Aminat Idrees
O tym sukcesie Nigeryjki piszą media na całym świecie. Aminat Idrees jest w ósmym miesiącu ciąży, ale nie zrezygnowała ze startu w Narodowym Festiwalu Sportu. To jedna z najważniejszych imprez multisportowych w jej kraju. Zawodniczka zdominowała rywalizację w swojej kategorii i sięgnęła po złoty medal.

- To dla mnie wielki przywilej. Po prostu postanowiłam wystartować po kilku treningach. To naprawdę świetne uczucie. Zanim zaszłam w ciążę, lubiłam trenować, więc w ciąży to się nie zmieniło - powiedziała Idrees, którą cytują lokalne media. Nie walczyła ona z rywalkami. Startowała w odmianie poomsae.

W sieci opublikowano film ze startu ciężarnej zawodniczki. Jak pisze rt.com, wywołał on mieszane reakcje wśród użytkowników mediów społecznościowych. Krytycy pisali, że kobieta nie powinna startować ze względu na swój stan i ryzykowała zdrowie dziecka.

- Wiele osób nie rozumie, o co chodzi w taekwondoo. Sport ten ma dwie gałęzie: walkę i poomsae, czyli formę ćwiczeń. Polega to na pokazywaniu techniki rąk i nóg. Startowałam właśnie w tym wydarzeniu. Czułam, że nie wiąże się to z dużym ryzykiem i spróbowałam. Mój lekarz i organizatorzy stwierdzili, że jestem zdolna do startu w sporcie bezkontaktowym - dodała Idrees.


Czytaj także:
EFM SHOW. Dawka MMA na najwyższym poziomie już 9 kwietnia w usłudze PPV!
GOAT wraca do gry. Łukasz Parobiec zawalczy na gali GROMDA 5

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Lindsay Vonn zachwyca formą w bikini
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×