WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wzruszające słowa Natalii Partyki o prezydencie Adamowiczu

- Pan pamiętał za każdym razem o mnie, ja zachowam Pana w mojej pamięci na całe życie! - to fragment wpisu jaki Natalia Partyka zamieścił w mediach społecznościowych. W ten sposób tenisistka stołowa zareagowała na tragiczną śmierć Pawła Adamowicza.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
East News / Mariusz Gaczynski / Na zdjęciu: Natalia Partyka

Do grona wielu polskich sportowców, którzy w mediach społecznościowych, skomentowali śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza dołączyła Natalia Partyka. Tenisistka stołowa, pięciokrotna mistrzyni paraolimpijska, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy, pochodzi z Gdańska i prezydenta miała okazję poznać osobiście. 

Jak podkreśliła Natalia Partyka, we wzruszającym wpisie na Facebooku, Paweł Adamowicz zawsze witał ją na gdańskim lotnisku, kiedy wracała z igrzysk paraolimpijskich.  

W niedzielę, podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 27-letni napastnik Stefan W. trzykrotnie pchnął nożem w okolice serca Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska już na miejscu był reanimowany. Później trafił do szpitala, gdzie przeszedł pięciogodzinną operację. Lekarzom nie udało się uratować jego życia. Zmarł w poniedziałek. Pogrzeb prezydenta Gdańska odbędzie się w sobotę 19 stycznia.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Facebook

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Rozpierdek 0
  Hahahahah...no comments....
  ober [Komentarz usunięty]
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Stary Poznaniak 0
  jestem pod wrażeniem. Z tych małych wpisów które czytam powstaje obraz człowieka który kochał miasto i ich mieszkańców. Samo to że chciało mu się przywitać zawsze Natalię świadczy o wielkim szacunku do osiągnięć ludzi sportu i nie tylko, ale również obowiązku bycia gospodarzem swojego miasta.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • arturkonrad 0
  Śmierć Prezydenta Adamowicza to z pewnością dramat. Zwłaszcza biorąc pod uwagę okoliczności. Ale z tym krajem, który nie jest dla dobrych ludzi chyba trochę przesadziłeś(aś?). Mi tu w kraju gdzie jak twierdzisz nie ma miejsca dla dobrych ludzi 4 razy uratowano życie. Za mało nagłaśnia się przypadki dobra w życiu codziennym, a za dużo jest w środkach masowego przekazu zła. Wróżba na przyszłość? Zmieńmy optykę. Szerzej propagujmy dobro i potępiajmy zło z całą stanowczością.
  Ktokolwiek [Komentarz usunięty]
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×