KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Narodowa kwarantanna. Ten związek nie powołał do kadry wszystkich zawodników. Znalazł rozwiązanie

Polski Związek Tenisa Stołowego wydał komunikat w sprawie rozgrywek i treningów w okresie narodowej kwarantanny. Poszedł inną drogą, niż Polski Związek Pływacki i Polski Związek Triathlonu.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
zgrupowanie reprezentacji Polski w tenisie stołowym w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: zgrupowanie reprezentacji Polski w tenisie stołowym w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie
Wprowadzenie przez rząd narodowej kwarantanny (od 28 grudnia do 17 stycznia) i ograniczenie działań w polskim sporcie sprawiło, że polskie związki ruszyły do działania w poszukiwaniu rozwiązań.

Początkowo wydawało się, że dzieci, młodzież i amatorzy począwszy od 28 grudnia br. będą musieli zawiesić swoje treningi. Mocno niejasne przepisy sprawiły jednak, że pojawiło się kilka interpretacji przepisów.

I tak Polski Związek Pływacki oraz Polski Związek Triathlonu zdecydowały się na mocno kontrowersyjny zabieg, bowiem powołały do kadry narodowej... wszystkich zawodników mających licencje. Dlaczego taki ruch? Reprezentanci Polski są bowiem zwolnieni z wszystkich zakazów i mogą swobodnie trenować oraz brać udział w zawodach.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Maria Szarapowa w wersji retro. Fani są zachwyceni

Inną drogą poszedł Polski Związek Tenisa Stołowego, który wydał oficjalny komunikat ze swoją interpretacją rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 roku. Czytamy w nim, że władze PZTS nie zabraniają trenować dzieciom i młodzieży zrzeszonym w klubach.

"Możliwe jest prowadzenie działalności związanej z organizacją współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzeń sportowych dedykowanych dzieciom i młodzieży uczestniczącym we współzawodnictwie sportowym, prowadzonym przez Polski Związek Tenisa Stołowego" - czytamy w komunikacie. Wszyscy małoletni mogą więc uczestniczyć w zajęciach sportowych, w tym także w obozach szkoleniowych.

Zabronione zostały z kolei treningi i organizacja wydarzeń dla dorosłych. Są jednak ustępstwa. "Wyjątek stanowią zawodnicy pobierający stypendium sportowe Ministra Sportu, zawodnicy kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej lub paraolimpijskiej oraz w ramach rozgrywek Lotto Superligi mężczyzn (jako ligi zawodowej w rozumieniu Ustawy o sporcie) i osoby uprawiające tenis stołowy zawodowo, to znaczy pobierające wynagrodzenie z tytułu gry w tenis stołowy, stanowiące znaczą cześć ich dochodu" - czytamy.

Dodatkowo PZTS poinformował o zawieszeniu wszystkich rozgrywek indywidualnych i ligowych (Ekstraklasy kobiet, Superligi mężczyzn, 1. ligi kobiet, 1. ligi mężczyzn oraz turnieje Grand Prix Polski) zaplanowanych na okres od 28 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021.

Zobacz także:
Poszli za wzorem pływaków. Polski Związek Triathlonu powołał do kadry wszystkich zawodników

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×