Nagranie obiegło sieć. Iga Świątek zachwyciła

Podobnie jak we wcześniejszych meczach Igi Świątek w Rzymie, trudniejszy dla Polki był pierwszy set. Postawiła w nim na swoim, a jedno z jej uderzeń bekhendem zachwyciło publiczność.

Iga Świątek zachwyciła Twitter / Iga Świątek zachwyciła
Iga Świątek zagrała w trzecim meczu w Rzymie ze starszą o rok Biancą Andreescu. Z pierwszą rywalką rozprawiła się gładko, także z Wiktorią Azarenką wygrała w dwóch setach, choć ta postawiła opór przede wszystkim w pierwszym z nich. W piątek stawką było już wejście do półfinału i 26. zwycięstwo z rzędu.

W secie otwierającym mecz Polka rozegrała pierwszego tie-breaka w Rzymie. Iga Świątek zwyciężyła w nim 7:2 i zamknęła długą, niełatwą partię.

Liderka światowych list popisała się w drodze po zwycięstwo między innymi świetnym bekhendem po prostej. Piłka uderzona przez Igę Świątek wylądowała prawie w samym narożniku kortu. Andreescu nie miała szans na jej dogonienie. Zaciśnięta przez Polkę pięść pokazała, jak zadowolona jest ze swojego zagrania. Bekhend Świątek można zobaczyć w filmie poniżej.

Identycznie jak we wcześniejszych meczach, Świątek poradziła sobie z większą łatwością w drugim secie. Piłka za piłką trafiała na konto reprezentantki Polski, a Kanadyjka była coraz mocniej zrezygnowana. Trzecia piłka meczowa została wykorzystana, a wynik 6:0 nie pozostawił wątpliwości, komu należy się miejsce w półfinale. Następną przeciwniczką rozstawionej z numerem jeden zawodniczki będzie Aryna Sabalenka.

Czy Iga Świątek będzie najlepsza w turnieju WTA w Rzymie?