Gigantyczna sensacja w Strasburgu! Brytyjka rywalką Magdy Linette

Reprezentantka Bośni i Hercegowiny Nefisa Berberović sensacyjnie wyeliminowała Amerykankę Sloane Stephens z turnieju WTA 250 w Strasburgu. Kolejną rywalkę poznała Magda Linette.

Sloane Stephens Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Sloane Stephens
Tenisistki mają ostatnią szansę na sprawdzenie formy przed wielkoszlemowym Rolandem Garrosem (początek 22 maja). Dobrych wspomnień ze Strasburga nie wywiezie Sloane Stephens (WTA 53). Mistrzyni US Open 2017 sensacyjnie uległa 6:2, 4:6, 1:6 Nefisie Berberović (WTA 306). W trwającym godzinę i 54 minuty meczu Amerykanka pięć razy oddała podanie.

Stephens w lutym zdobyła tytuł w Guadalajarze. Od tamtej pory w sześciu turniejach wygrała łącznie zaledwie jeden mecz. Odpadła w I rundzie z czwartego z rzędu turnieju na korcie ziemnym. Ostatnie zwycięstwo na tej nawierzchni odniosła w Rolandzie Garrosie 2021, gdy w III rundzie odprawiła Czeszkę Karolinę Muchovą.

Heather Watson (WTA 105) pokonała 6:4, 6:1 Katharinę Hobgarski (WTA 292). W ciągu 77 minut Brytyjka zaserwowała pięć asów i zdobyła 27 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła cztery z pięciu break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z pięciu okazji. Jej rywalką miała być Elsa Jacquemot, ale Francuzka wycofała się. W II rundzie Watson zmierzy się z Magdą Linette.

Karolina Pliskova (WTA 8) wróciła z 1:3 w pierwszym secie i pokonała 6:4, 6:2 z Martę Kostiuk (WTA 59). W ciągu 76 minut Czeszka zniwelowała trzy z czterech break pointów i uzyskała cztery przełamania. Dla byłej liderki rankingu jest to trzeci wygrany mecz w tym roku (bilans 3-6). Zmagała się z kontuzją prawej ręki i do rywalizacji przystąpiła dopiero w marcu.

Dobrze turniej rozpoczęła też inna była liderka rankingu. Andżelika Kerber (WTA 22) wygrała 6:3, 6:4 z Diane Parry (WTA 96). W trwającym 93 minuty meczu Niemka odparła dwa z trzech break pointów i spożytkowała trzy z 13 szans na przełamanie. W II rundzie czeka ją starcie z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 45), która sześć razy odebrała rywalce podanie i pokonała 6:4, 6:2 Julie Gervais (WTA 725). Francuzka popełniła 13 podwójnych błędów.

Elise Mertens (WTA 33) zwyciężyła 7:5, 6:4 Carole Monnet (WTA 249). Belgijka wróciła ze stanu 0:3 w pierwszym secie. Odpadła Shuai Zhang (WTA 41), która przegrała 2:6, 3:6 z Maryną Zaniewską (WTA 65). W ciągu 65 minut reprezentantka Belgii miała siedem break pointów i wszystkie wykorzystała.

Viktorija Golubić (WTA 60) w 70 minut rozbiła 6:0, 6:4 Yanę Morderger (WTA 379). Szwajcarka na przełamanie zamieniła osiem z dziewięciu szans. Oceane Dodin (WTA 94) zwyciężyła 6:2, 1:6, 7:5 Anę Konjuh (WTA 66) po dwóch godzinach i ośmiu minutach. Chorwatka zaserwowała 13 asów, ale też popełniła 11 podwójnych błędów. W spotkaniu było 31 break pointów. Francuzka wykorzystała siedem z 19, a sama sześć razy oddała podanie.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)

Maryna Zaniewska (Belgia) - Shuai Zhang (Chiny, 5) 6:2, 6:3
Nefisa Berberović (Bośnia i Hercegowina, LL) - Sloane Stephens (USA, 6) 2:6, 6:4, 6:1
Oceane Dodin (Francja) - Ana Konjuh (Chorwacja) 6:2, 1:6, 7:5
Kaja Juvan (Słowenia) - Lina Glushko (Izrael, Q) 6:3, 6:1
Heather Watson (Wielka Brytania) - Katharina Hobgarski (Niemcy, LL) 6:4, 6:1
Alaksandra Sasnowicz (Q) - Julie Gervais (Francja, Q) 6:4, 6:2

Czy Magda Linette pokona Heather Watson?