Turniej w Rabacie wrócił do kalendarza WTA. Pewne otwarcie byłej liderki rankingu

Była liderka rankingu Garbine Muguruza ma za sobą pierwszy mecz w turnieju WTA 250 w Rabacie. W kolejnej rundzie jest też inna hiszpańska tenisistka Nuria Parrizas-Diaz.

Garbine Muguruza Getty Images / Mikhail Tereshchenko\TASS / Na zdjęciu: Garbine Muguruza
Turniej w Rabacie rozgrywany jest po raz pierwszy od 2019 roku. Największą gwiazdą jest Garbine Muguruza (WTA 10), mistrzyni Rolanda Garrosa 2016 i Wimbledonu 2017. Na początek Hiszpanka pokonała 6:3, 6:2 Annę Danilinę (WTA 343). W ciągu 77 minut była liderka rankingu odparła cztery z pięciu break pointów i wykorzystała pięć z 10 szans na przełamanie.

Nuria Parrizas-Diaz (WTA 48) zwyciężyła 7:6(4), 1:6, 6:2 Carol Zhao (WTA 337) po dwóch godzinach i 27 minutach. Hiszpanka zniwelowała siedem z 10 break pointów i zamieniła na przełamanie trzy z 16 szans. Arantxa Rus (WTA 76) rozbiła 6:3, 6:0 Lulu Sun (WTA 276). Holenderka miała pięć szans na odebranie rywalce podania i wszystkie wykorzystała.

Kolejną rywalką Muguruzy będzie Martina Trevisan (WTA 85), która pokonała 6:0, 6:4 Xiaodi You (WTA 295). Włoszka przy 6:0, 5:1 straciła trzy gemy z rzędu, ale nie dopuściła do odrodzenia przeciwniczki. Lucia Bronzetti (WTA 83) zwyciężyła 6:3, 6:7(5), 6:3 Annę Kalinską (WTA 82). W trzecim secie włoska tenisistka wróciła ze stanu 1:3.

Ajla Tomljanović (WTA 44) w 57 minut rozbiła 6:2, 6:1 Irene Burillo Escorihuelę (WTA 251). Australijka wywalczyła 17 z 20 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. Petra Marcinko (WTA 361) zwyciężyła 6:0, 2:6, 7:5 Rebeccę Peterson (WTA 77). W trzecim secie Szwedka roztrwoniła prowadzenie 3:1.

Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem, Rabat (Maroko)
WTA 250, kort ziemny, pula nagród 251 tys. dolarów
niedziela-poniedziałek, 15-16 maja

I runda gry pojedynczej:

Garbine Muguruza (Hiszpania, 1/WC) - Anna Danilina (Kazachstan, LL) 6:3, 6:2
Ajla Tomljanović (Australia, 2) - Irene Burillo Escorihuela (Hiszpania) 6:2, 6:1
Dalma Galfi (Węgry) - Ulrikke Eikeri (Norwegia) 6:2, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Czy Garbine Muguruza awansuje do ćwierćfinału turnieju w Rabacie?