Zieliński zadebiutował w Lyonie. Jego partner nie obroni mistrzowskiego tytułu

Jan Zieliński i Hugo Nys udali się do Lyonu na próbę generalną przed Roland Garrs. W pierwszej rundzie nie sprostali Marcelo Melo i Maximo Gonzalezowi.

Szymon Adamski
Jan Zieliński Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Jan Zieliński
Dla naszego reprezentanta był to debiut w tych zawodach. Z kolei Hugo Nys przyjechał do Lyonu jako obrońca tytułu. W zeszłorocznej edycji triumfował wspólnie z Timem Puetzem.

Los nie był łaskawy dla Zielińskiego i Nysa. Już w pierwszej rundzie skojarzył ich z rozstawionymi z numerem drugim Marcelo Melo i Maximo Gonzalezem. Co prawda Brazylijczyk i Argentyńczyk po raz pierwszy utworzyli parę deblową, ale na grze podwójnej zjedli zęby. Przewaga doświadczenia niewątpliwie była po ich stronie.

Pierwszą odsłonę rywalizacji Melo i Gonzalez wygrali 6:4. Kluczowe dla jej losów były dwa break pointy dla polsko-monakijskiej pary przy stanie 4:3. Zieliński z Nysem mogli odskoczyć przeciwnikom, jednak nie wykorzystali żadnej z dwóch okazji.

W drugim secie historia się powtórzyła. Zieliński z Nysem znów doczekali się na break pointy przy stanie 4:3. Wypracowali sobie przewagę 40-15 i tym razem wykorzystali już pierwszą szansę. Po chwili dołożyli gema przy własnym podaniu i doprowadzili do remisu w setach.

Wydawało się, że Polak i Monakijczyk mogą pójść za ciosem w super tie-breaku, ale rywale byli w tej części gry bezbłędni. O wiele częściej trafiali pierwszym podaniem i wygrali wszystkie punkty przy swoim serwisie.

Po godzinie i 27 minutach gry Melo z Gonzalezem wykorzystali drugą piłkę meczową. Tym samym przypieczętowali zwycięstwo 6:4, 3:6, 10-6 i awans do ćwierćfinału. Ich kolejnymi rywalami będą Raven Klaasen i Nathaniel Lammons, którzy wcześniej wyeliminowali z turnieju Łukasza Kubota i Edouarda Rogera-Vasselina.

Następnym turniejem dla obydwu Polaków będzie rozpoczynający się w niedzielę Roland Garros. W Paryżu wystartują z tymi samymi partnerami co w Lyonie.

Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes Lyon, Lyon (Francja)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 534,5 tys. euro
środa, 18 maja

I runda gry podwójnej:

Marcelo Melo (Brazylia, 2) / Maximo Gonzalez (Argentyna, 2) - Jan Zieliński (Polska) / Hugo Nys (Monako) 6:4, 3:6, 10-6