Eksperci pod ogromnym wrażeniem Linette. "Nieprawdopodobnie wielki wynik"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Magda Linette
PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Magda Linette

Magda Linette wprawiła tenisowy świat w osłupienie. Polka w pierwszej rundzie Roland Garros pokonała rozstawioną z numerem "6" Ons Jabeur! Eksperci nie szczędzili jej słów najwyższego uznania.

Polscy kibice nie mogli wymarzyć sobie lepszego początku 126. edycji Roland Garros. W pierwszym meczu na korcie centralnym Magda Linette pokonała 3:6, 7:6(4), 7:5 Ons Jabeur. Tunezyjka to aktualnie szósta zawodniczka w rankingu WTA. W dwóch ostatnich turniejach docierała do finału.

- Dawno nie widziałem tak ciekawego, wyrównanego i stojącego na tak wysokim poziomie meczu pań - napisał na Twitterze Dawid Olejniczak, były tenisista, a aktualnie komentator.

Świetne wyniki w ostatnim czasie kazały upatrywać w Ons Jabeur kandydatki do odegrania w Paryżu jednej z pierwszoplanowych ról. 27-letnia Tunezyjka na przełomie kwietnia i maja wygrała 11 spotkań z rzędu. Zwycięską serię przerwała w finale turnieju w Rzymie Iga Świątek, a teraz pokonała ją kolejna z naszych reprezentantek.

- To jest nieprawdopodobnie wielki wynik dla Magdy Linette!!! Polka wygrywa 3:6, 7:6, 7:5 z Ons Jabeur, czyli zawodniczką, którą jeszcze przed chwilą typowano do udziału w finale - napisał Adam Romer, redaktor naczelny magazynu Tenisklub.

Wynik odbił się szerokim echem. W kierunku Magdy Linette posypały się słowa największego uznania. Pod wrażeniem był m.in. Zbigniew Boniek, były prezes PZPN i tenisowy kibic.

Co zaważyło o zwycięstwie Magdy Linette? Bardzo ważną rolę odegrał serwis. W drugim i trzecim secie doskonale spisywała się po trafieniu pierwszym podaniem. Zwrócił na to uwagę Hubert Błaszczyk, prowadzący program "Cały ten tenis" w Kanale Sportowym.

Kolejną rywalką Magdy Linette będzie Martina Trevisan lub Harriet Dart. Spotkanie Włoszki z Brytyjką zostanie rozegrane w poniedziałek.