Niesamowita walka i obroniony meczbol Alexandra Zvereva. Odpadł wysoko notowany Amerykanin

Alexander Zverev odrobił stratę 0-2 w setach, obronił meczbola i po ponad trzyipółgodzinnej batalii pokonał Sebastiana Baeza w II rundzie wielkoszlemowego Roland Garros 2022. Odpadł rozstawiony z numerem 13. Taylor Fritz.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Alexander Zverev często miewa problemy w początkowych fazach turniejów wielkoszlemowych. W Roland Garros 2022 pierwszy solidny test przeszedł już w spotkaniu II rundy z Sebastianem Baezem. Rozstawiony z numerem trzecim Niemiec był o punkt od porażki, ale obronił meczbola i pokonał Argentyńczyka 2:6, 4:6, 6:1, 6:2, 7:5.

Początek meczu był festiwalem błędów Zvereva. Niemiec źle serwował, popełniał mnóstwo pomyłek i nie radził sobie ze znakomicie biegającym i wspaniale kontrującym rywalem. W efekcie przegrał dwa pierwsze sety. Dwie kolejne partie zostały jednak przez niego gładko wygrane. W piątej odsłonie Baez odżył i znów zaczął sprawiać duże kłopoty faworyzowanemu rywalowi.

W decydującym secie Argentyńczyk prowadził już 4:2, ale stracił przewagę breaka. Z kolei przy stanie 5:4 miał meczbola, lecz przestrzelił return. Te niewykorzystane szanse zemściły się na Baezie. W 11. gemie bowiem Zverev wywalczył piłkę na przełamanie, przy którym doczekał się błędu przeciwnika. Tym samym wyszedł na 6:5, po czym zakończył mecz.

Zverev trzeci raz w karierze wygrał spotkanie, w którym przegrywał 0-2 w setach. Niemiec w ciągu trzech godzin i 36 minut wtorkowego spotkania zapisał na swoim koncie 12 asów, siedem przełamań, 42 zagrania kończące i 46 niewymuszonych błedów.

Felix Auger-Aliassime, który w I rundzie odrobił stratę 0-2 w setach, tym razem zwyciężył bez jakichkolwiek problemów. Rozstawiony z numerem dziewiątym Kanadyjczyk ani razu nie został przełamany, sam wywalczył pięć breaków i oddał tylko siedem gemów kwalifikantowi Camilo Ugo Carabellemu.

W pierwszym w karierze występie w III rundzie Rolanda Garrosa 21-latek z Montrealu zmierzy się z Filipem Krajinoviciem. Serb w czterech partiach okazał się lepszy od innego gracza z eliminacji, Borny Gojo.

Odpadł rozstawiony z numerem 13. Taylor Fritz. Amerykanin przegrał 6:3, 2:6, 2:6, 3:6 z Bernabe Zapatą dla którego to życiowy sukces w imprezach wielkoszlemowych. W 1/16 finału hiszpański kwalifikant zagra z innym reprezentantem USA, Johnem Isnerem. 37-latek z Greensboro, turniejowa "23", ograł Gregoire'a Barrere'a, posiadacza dzikiej karty.

Oznaczony numerem dziesiątym Cameron Norrie wygrał 6:3, 6:4, 6:3 z kwalifikantem Jasonem Kublerem. Brytyjczyk, który w Paryżu jeszcze nie stracił seta, w następnej fazie turnieju stanie naprzeciw Karena Chaczanowa. Rozstawiony z "21" moskwianin wyeliminował Hugo Delliena.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 43,6 mln euro
środa, 25 maja

II runda gry pojedynczej:

Alexander Zverev (Niemcy, 3) - Sebastian Baez (Argentyna) 2:6, 4:6, 6:1, 6:2, 7:5
Felix Auger-Aliassime (Kanada, 9) - Camilo Ugo Carabelli (Argentyna, Q) 6:0, 6:3, 6:4
Cameron Norrie (Wielka Brytania, 10) - Jason Kubler (Australia, Q) 6:3, 6:4, 6:3
Karen Chaczanow (21) - Hugo Dellien (Boliwia) 4:6, 6:4, 7:6(1), 6:3
John Isner (USA, 23) - Gregoire Barrere (Francja, WC) 6:4, 6:4, 3:6, 7:6(5)
Bernabe Zapata Miralles (Hiszpania, Q) - Taylor Fritz (USA, 13) 3:6, 6:2, 6:2, 6:3
Filip Krajinović (Serbia) - Borna Gojo (Chorwacja, Q) 7:6(5), 6:2, 5:7, 6:1