Rehabilitacje Carlosa Alcaraza i Alexandra Zvereva. Życiowy sukces hiszpańskiego kwalifikanta

Carlos Alcaraz i Alexander Zverev w spotkaniach II rundy Roland Garros 2022 musieli bronić meczboli. W piątek Hiszpan i Niemiec zaprezentowali się o wiele lepiej i bez straty seta awansowali do 1/8 finału. Życiowy sukces osiągnął Bernabe Zapata.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
Sebastian Korda jest jedynym tenisistą, który w tym roku pokonał Carlosa Alcaraza na korcie ziemnym. Dokonał tego przed niespełna dwoma miesiącami w Monte Carlo. W piątek ci tenisiści znów zmierzyli się na mączce, w III rundzie Roland Garros. Tym razem Hiszpan wziął rewanż i zwyciężył 6:4, 6:4, 6:2.

Alcaraz zaprezentował się o wiele lepiej niż w poprzedniej rundzie, gdy musiał bronić meczbola z Albertem Ramosem. Piątkowy pojedynek wprawdzie był wyrównany, ale wszystkie ważne punkty padały łupem 19-letniego Hiszpana, który po nieco ponad dwóch godzinach gry mógł cieszyć się z pierwszego w karierze awansu do 1/8 finału w Paryżu.

Rozstawiony z numerem szóstym Alcaraz (w piątek jeden as, cztery przełamania i 24 zagrania kończące) w IV rundzie zmierzy się z Karenem Chaczanowem. Oznaczony "21" tenisista z Moskwy w czterech partiach okazał się lepszy od Camerona Norrie'ego, turniejowej "dziesiątki".

Alexander Zverev, który w II rundzie odrobił stratę 0-2 w setach i obronił meczbola, w piątek również wygrał bez straty seta. Oznaczony numerem trzecim Niemiec zapisał na swoim koncie 18 asów, dwa breaki oraz 50 uderzeń kończących i po 168-minutowej rywalizacji ograł 7:6(2), 6:3, 7:6(5) Brandona Nakashimę.

Kolejnym przeciwnikiem Zvereva będzie Bernabe Zapata. Hiszpański kwalifikant wygrał 6:4, 3:6, 6:4, 6:7(5), 6:3 z rozstawionym z numerem 23. Johnem Isnerem i pierwszy raz w karierze znalazł się w 1/8 finału imprezy Wielkiego Szlema.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 43,6 mln euro
piątek, 27 maja

III runda gry pojedynczej:

Alexander Zverev (Niemcy, 3) - Brandon Nakashima (USA) 7:6(2), 6:3, 7:6(5)
Carlos Alcaraz (Hiszpania, 6) - Sebastian Korda (USA, 27) 6:4, 6:4, 6:2
Karen Chaczanow (21) - Cameron Norrie (Wielka Brytania, 10) 6:2, 7:5, 5:7, 6:4
Bernabe Zapata Miralles (Hiszpania, Q) - John Isner (USA, 23) 6:4, 3:6, 6:4, 6:7(5), 6:3