Piękne obrazki. Tak Iga Świątek zareagowała po ostatniej piłce [WIDEO]

To były piękne chwile! Iga Świątek po raz drugi w karierze triumfowała w wielkoszlemowym Roland Garros. Zobacz, jak Polka zareagowała na zwycięstwo.

Arkadiusz Dudziak
Iga Świątek Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Iga Świątek
To był znakomity finał Roland Garros w wykonaniu Igi Świątek. Polska zawodniczka pokonała zaledwie 18-letnią Cori Gauff, która do decydującego meczu dotarła bez straty seta. Świątek jednak wygrała 6:1, 6:3. Dla liderki światowego rankingu to drugi wielkoszlemowy triumf w karierze.

Nie było to jednak łatwe zwycięstwo, a młoda Amerykanka momentami mocno stawiała się Polce. Widać to było zwłaszcza na początku drugiego seta, kiedy przełamała liderkę światowego rankingu.

Ostatecznie jednak to Polka okazała się lepsza. Nasza reprezentantka wygrała już 35. spotkanie z rzędu i wyrównała tym samym wielki rekord Venus Williams w najdłuższej serii zwycięstw od 2000 roku.

Nic więc dziwnego, że radość była ogromna. Polka po ostatniej piłce padła na kolana i cieszyła się z tytułu. Nie zapomniała jednak o swojej przeciwniczce i pobiegła jej pogratulować.

Później, tak jak w 2020 roku, udała się do swojego boksu na trybunach, w którym siedział jej sztab oraz najbliżsi. Całą sytuację można zobaczyć na poniższych materiałach.

Czy Iga Świątek pobije rekord Venus Williams?