Męczarnie faworytki w Nottingham. Włoszka odpadła po dreszczowcu

Greczynka Maria Sakkari potrzebowała trzech setów, aby poradzić sobie z Kanadyjką Rebeccą Marino w turnieju WTA 250 w Nottingham. Włoska tenisistka Camila Giorgi odpadła po dreszczowcu.

Maria Sakkari Getty Images / Nathan Stirk / Na zdjęciu: Maria Sakkari
Maria Sakkari (WTA 5) jest główną faworytką do wygrania turnieju w Nottingham. W czwartek nie zachwyciła i nie uniknęła straty seta. Ostatecznie pokonała 1:6, 6:3, 6:3 Rebeccę Marino (WTA 109). W ciągu godziny i 43 minut Greczynka popełniła 11 podwójnych błędów. Została przełamana trzy razy, a sama wykorzystała cztery z siedmiu break pointów.

W ćwierćfinale Sakkari czeka starcie z Beatriz Haddad Maią (WTA 48), która wygrała 6:2, 7:6(4) z Yuriko Miyazaki (WTA 234). W drugim secie Brazylijka wróciła ze stanu 1:4, a w 12. gemie obroniła piłkę setową. W trwającym godzinę i 54 minuty meczu zaserwowała siedem asów. Odparła pięć z sześciu break pointów i uzyskała trzy przełamania.

Camila Giorgi (WTA 26) przegrała 7:5, 4:6, 6:7(3) z Harriet Dart (WTA 114). W trzecim secie Włoszka zmarnowała trzy piłki meczowe przy stanie 5:4 i 40-0. W trwającym 2,5 godziny meczu, rozgrywanym na przestrzeni dwóch dni, obie tenisistki zaliczyły po dwa przełamania. Brytyjka zdobyła o siedem punktów więcej (106-99).

Ajla Tomljanović (WTA 45) pokonała 6:3, 6:4 Katie Boulter (WTA 136). W ciągu 77 minut Australijka obroniła sześć z siedmiu break pointów i spożytkowała trzy z pięciu szans na przełamanie. Zgarnęła 31 z 41 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolejną rywalką Tomljanović będzie Szwajcarka Viktorija Golubić.

Alison Riske (WTA 40) w 96 minut wygrała 6:4, 7:5 z Caroline Garcią (WTA 75). Francuzka zaserwowała dziewięć asów, ale uzyskała tylko dwa przełamania. Amerykanka wykorzystała cztery z 15 break pointów. Garcia w Nottingham zdobyła tylko w 2019 roku. Riske jest finalistką tego turnieju z 2016.

Rothesay Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania)
WTA 250, kort trawiasty, pula nagród 251,7 tys. dolarów
czwartek, 9 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Maria Sakkari (Grecja, 1/WC) - Rebecca Marino (Kanada) 1:6, 6:3, 6:3
Ajla Tomljanović (Australia, 5) - Katie Boulter (Wielka Brytania, Q) 6:3, 6:4
Alison Riske (USA, 6) - Caroline Garcia (Francja) 6:4, 7:5
Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 7) - Yuriko Miyazaki (Wielka Brytania, Q) 6:2, 7:6(4)
Harriet Dart (Wielka Brytania) - Camila Giorgi (Włochy, 3) 5:7, 6:4, 7:6(3)

Czy Maria Sakkari awansuje do półfinału turnieju w Nottingham?