Estonka wyszarpała awans po emocjonującej bitwie. Będzie rywalką brazylijskiej rewelacji

Spotkanie Kai Kanepi z Nurią Parrizas-Diaz obfitowało w zwroty akcji. Zwyciężyła estońska tenisistka i będzie rywalką Beatriz Haddad Mai w turnieju WTA 500 w Eastbourne.

Kaia Kanepi PAP/EPA / DEAN LEWINS / Na zdjęciu: Kaia Kanepi
W niedzielę rozpoczęła się 47. edycja turnieju WTA w Eastbourne. Do II rundy awansowała Kaia Kanepi (WTA 41), która zwyciężyła 6:7(4), 6:4, 6:4 Nurię Parrizas-Diaz (WTA 52). W spotkaniu było mnóstwo zwrotów akcji. W pierwszym secie Estonka roztrwoniła prowadzenie 4:1. Miała trzy piłki setowe, jedną w 10. i dwie w 12. gemie.

W drugiej partii miało miejsce jedno przełamanie, które Kanepi uzyskała na 4:3. W trzecim secie Estonka przegrywała 0:3, by zdobyć sześć z siedmiu kolejnych gemów. Mecz trwał dwie godziny i 26 minut. W II rundzie Kanepi zmierzy się z Beatriz Haddad Maią. Brazylijka jest niepokonana od 10 meczów. Na trawie wygrała turnieje w Nottingham i Birmingham.

Marta Kostiuk (WTA 78) w 62 minuty rozbiła 6:2, 6:1 Viktoriję Golubić (WTA 51). Ukrainka zdobyła 24 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Jej kolejną rywalką będzie Czeszka Barbora Krejcikova. Sara Sorribes (WTA 42) pokonała 6:3, 6:0 Pannę Udvardy (WTA 97). W ciągu 75 minut Hiszpanka zamieniła na przełamanie siedem z 10 okazji.

Shelby Rogers (WTA 39) zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:4 Marie Bouzkovą (WTA 64). W trwającym dwie godziny i 22 minuty meczu Amerykanka obroniła 11 z 16 break pontów i spożytkowała sześć z 10 szans na przełamanie. W II rundzie zmierzy się z Tunezyjką Ons Jabeur, która w niedzielę zdobyła tytuł w Berlinie.

Katie Boulter (WTA 141) wygrała 7:5, 7:6(5) z Terezą Martincovą (WTA 56). W ciągu godziny i 58 minut Brytyjka wywalczyła 36 z 47 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Uzyskała cztery przełamania. W II rundzie będzie rywalką Karoliny Pliskovej, która w Eastbourne triumfowała w 2017 i 2019 roku.

Rothesay International Eastbourne, Eastbourne (Wielka Brytania)