KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Siostry Radwańskie wsparły rodzinę z Ukrainy. Przygotowały Solidarną Paczkę

Trwa Solidarna Paczka - specjalna edycja Szlachetnej Paczki skierowana do rodzin uchodźczych, które uciekły przed wojną w Ukrainie. Do akcji włączyły się polskie tenisistki, Agnieszka i Urszula Radwańskie.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Agnieszka Radwańska Materiały prasowe / Jarosław Barański / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska
To już tradycja, że Agnieszka i Urszula Radwańskie pomagają przed świętami Bożego Narodzenia w ramach Szlachetnej Paczki. Tym razem tenisistki zdecydowały się wziąć udział w jej specjalnej edycji i wesprzeć rodzinę pani Anastazji z Mariupola. Tenisistki przygotowały dla niej Solidarną Paczkę.

- Robimy Szlachetną Paczkę od wielu lat. Zawsze był to okres świąteczny. W tym roku jest inna sytuacja, wszyscy wiemy, jak dramatyczna, więc paczkę w tym roku robimy również w czerwcu. Bardzo się cieszę, że mogę się w taki projekt zaangażować, bo jednak tej pomocy potrzebuje sporo ludzi. Miliony ludzi w Ukrainie zostały z niczym tak naprawdę, bo tak jak wyszli z domu, to tylko to mają. Nie wyobrażam sobie, żeby nie zaangażować się w projekt, który może im dać choć część normalności. W tym momencie, w większości jest dalej wielki strach, wielka obawa. Myślę, że w taki projekt warto się zaangażować i warto pomagać - powiedziała Agnieszka Radwańska.

Pani Anastazji udało się wydostać z bombardowanego Mariupola. Wraz z rodzicami i dwójką dzieci dotarła do Polski w kwietniu. Mieli marzenia i plany, pracę, spokojnie życie, mają niepewność jutra. Muszą ułożyć swoje życie od zera. Pomoc w ramach Solidarnej Paczki będzie ważnym krokiem w tym kierunku.

- Obok losów tych rodzin nie można przejść obojętnie, dlatego wspólnie organizujemy tę paczkę. Razem wybrałyśmy rodzinę, podzieliłyśmy się zakupami i zadaniami związanymi ze skompletowaniem i dostarczeniem paczki. Liczymy też, że podobnie jak w paczce dobrych znajomych, w pomoc tym Rodzinom zaangażują się Polacy. Bo ta paczka to nie tylko rzeczy, ale przede wszystkim sygnał, że nasi przyjaciele z Ukrainy nie są sami i że kibicujemy im, żeby mieli tutaj bezpieczne życie w godnych warunkach. Zachęcamy wszystkich do pomocy i dołączenia do Solidarnej Paczki - czasu jest coraz mniej - dodała Urszula Radwańska.

Rodzina Pani Anastazji otrzyma Paczkę od Agnieszki i Urszuli Radwańskich w Weekend Cudów Solidarnej Paczki - już 25-26 czerwca. Każdy ma szansę pomóc - na www.szlachetnapaczka.pl wciąż kilkaset Rodzin czeka na swoich Darczyńców. Na stronie internetowej można znaleźć opisy ich historii i potrzeb. Wojna zabiera, wojna redukuje. Razem możemy przywrócić rodzinom z Ukrainy w trudnej sytuacji materialnej poczucie bezpieczeństwa i nadzieję.

Czytaj także:
Lider rankingu na deskach. Wielki mecz i prestiżowy triumf Huberta Hurkacza
Potwierdził klasę. Matteo Berrettini obronił tytuł w Londynie

ZOBACZ WIDEO: Iga Świątek szczerze o marzeniach z dzieciństwa. "Nie wyobrażałam sobie siebie z trofeami"
Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×