Zmienne szczęście gospodarzy na Majorce. Faworyci poznali rywali

Rozstawiony z numerem piątym Roberto Bautista bez straty seta pokonał Taro Daniela i awansował do II rundy rozgrywanego na trawie turnieju ATP 250 na Majorce. Odpadł inny reprezentant gospodarzy, 40-letni Feliciano Lopez.

Marcin Motyka
Roberto Bautista PAP/EPA / OMER MESSINGER / Na zdjęciu: Roberto Bautista
Po niedzielnej porażce Jaume Munara w poniedziałek miejscowi kibice mieli powody do radości. Do II rundy turnieju ATP na Majorce awansował bowiem Roberto Bautista. Hiszpan po 110-minutowym pojedynku pokonał 6:4, 7:6(4) kwalifikanta Taro Daniela.

Mecz był wyrównany, ale to Bautista w decydujących momentach wykazywał się większą skutecznością. Rozstawiony z numerem piątym Hiszpan zakończył spotkanie z czterema asami i dwoma przełamaniami.

Wcześniej na korcie pojawił się Feliciano Lopez. 40-letni weteran, posiadacz dzikiej karty, nie dał jednak kibicom tak pozytywnych wrażeń jak Bautista i po dwóch tie breakach przegrał z Tallonem Griekspoorem. Holender w II rundzie zmierzy się z Alexem Molcanem.

Inauguracyjnym rywalem rozstawionego z numerem drugim Stefanosa Tsitsipasa został Ilja Iwaszka, który drugi raz w ciągu 11 dni okazał się lepszy od Emila Ruusuvuoriego. Z kolei oznaczony "trójką" Denis Shapovalov na otwarcie zmierzy się z Benjaminem Bonzim. Francuz wyeliminował Alejandro Tabilo, gracza z kwalifikacji.

Do 1/8 finału awansował również Antoine Bellier. Szwajcarski kwalifikant, 303. tenisista świata, wygrał 6:3, 7:6(6) z notowanym o 218 pozycji wyżej w klasyfikacji singlistów Federico Delbonisem.

Mallorca Championships, Majorka (Hiszpania)