Gorzka porażka dawnej mistrzyni Wimbledonu. Trwa marsz Czeszki

Andżelika Kerber nie podbije Wimbledonu 2022. Niemiecka tenisistka została wyeliminowana przez Belgijkę Elise Mertens. Swój marsz kontynuuje Czeszka Marie Bouzkova, która odprawiła Amerykankę Alison Riske.

Andżelika Kerber PAP/EPA / TOLGA AKMEN / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
Andżelika Kerber (WTA 19) po raz 14. wystąpiła w Wimbledonie. W 2018 roku zdobyła w Londynie tytuł. Tym razem Niemka odpadła w III rundzie po porażce 4:6, 5:7 z Elise Mertens (WTA 31). W pierwszym secie była liderka rankingu z 2:5 zbliżyła się na 4:5, ale nie odwróciła jego losów. W drugiej partii prowadziła 5:3, by stracić cztery kolejne gemy.

W ciągu 80 minut obie tenisistki miały po siedem break pointów. Mertens oddała podanie trzy razy, a uzyskała pięć przełamań. Belgijka posłała 18 kończących uderzeń przy 14 niewymuszonych błędach. Kerber naliczono 16 piłek wygranych bezpośrednio i 28 pomyłek. Było to ich drugie spotkanie. W 2019 roku w półfinale w Dosze również zwyciężyła Mertens.

Dla Kerber był to 58. wielkoszlemowy występ. Poza triumfem w Wimbledonie odniosła jeszcze dwa triumfy w zawodach tej rangi. W 2016 roku Niemka wygrała Australian Open i US Open. Mertens może się pochwalić półfinałem w Melbourne (2018) i dwoma ćwierćfinałami w Nowym Jorku (2019, 2020). W Wimbledonie Belgijka po raz drugi awansowała do IV rundy (2019). Kolejną jej rywalką będzie Tunezyjka Ons Jabeur.

Marie Bouzkova (WTA 66) w 87 minut pokonała 6:2, 6:3 Alison Riske (WTA 36). Czeszka odparła cztery break pointy i zamieniła na przełamanie trzy z siedmiu okazji. Spotkanie zakończyła z 16 kończącymi uderzeniami i 11 niewymuszonymi błędami na koncie. Amerykanka miała 15 piłek wygranych bezpośrednio i 23 pomyłki.

Riske w poprzedniej rundzie wyeliminowała Maję Chwalińską. Amerykanka w 2019 roku w Wimbledonie osiągnęła jedyny do tej pory wielkoszlemowy ćwierćfinał w singlu. Bouzkova trzeci występ w Londynie rozpoczęła od odprawienia rozstawionej z numerem siódmym Danielle Collins. Dla Czeszki jest to 13. start w imprezie tej rangi i po raz pierwszy awansowała do 1/8 finału.

Kolejną rywalką Bouzkovej będzie Caroline Garcia (WTA 55), która zwyciężyła 7:6(3), 7:6(5) Shuai Zhang (WTA 41) po godzinie i 54 minutach. Francuzka zaserwowała 16 asów i wywalczyła 25 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła sześć z ośmiu break pointów. Posłała 40 kończących uderzeń przy 27 niewymuszonych błędach. Chinka pokusiła się o 26 piłek wygranych bezpośrednio przy 18 pomyłkach.

Garcia jest teraz niepokonana od ośmiu meczów. W zeszłym tygodniu zdobyła tytuł w Bad Homburgu. Francuzka wyrównała swój najlepszy wynik w Wimbledonie z 2017 roku. Powalczy o drugi wielkoszlemowy ćwierćfinał w singlu, po Rolandzie Garrosie 2017.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 40,3 mln funtów
piątek, 1 lipca

III runda gry pojedynczej kobiet:

Elise Mertens (Belgia, 24) - Andżelika Kerber (Niemcy, 15) 6:4, 7:5
Marie Bouzkova (Czechy) - Alison Riske (USA, 28) 6:2, 6:3
Caroline Garcia (Francja) - Shuai Zhang (Chiny, 33) 7:6(3), 7:6(5)

Program i wyniki Wimbledonu kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Marie Bouzkova pokona Caroline Garcię?