Cornet zachwycona Świątek. "To znakomita ambasadorka"

Alize Cornet wyeliminowała Igę Świątek w III rundzie Wimbledonu. Francuzka po meczu nie szczędziła komplementów Polce. - Jestem jej wielką fanką - powiedziała.

Arkadiusz Dudziak
Alize Cornet Getty Images / Steven Paston/PA Images / Na zdjęciu: Alize Cornet
To był znakomity mecz w wykonaniu Alize Cornet. Francuzka kapitalnie weszła w starcie z Igą Świątek i zaczęła od prowadzenia 3:0 z podwójnym przełamaniem. Później Polka poprawiła grę, ale i tak górą była bardziej doświadczona rywalka, która wygrała pierwszego seta 6:4.

W drugim secie Świątek prowadziła już nawet 2:0 i 40:15, ale Cornet szła jak burza i zdołała odwrócić losy partii jak i całego meczu. To ona zagra w IV rundzie Wimbledonu.

Po meczu obie panie wymieniły się uprzejmościami. Cornet nie szczędziła komplementów Idze Świątek.

- Jestem jej wielką fanką! To znakomita ambasadorka tenisa i kapitalna zawodniczka - powiedziała Alize Cornet tuż po pokonaniu Polki. - Miałam świadomość tego, że gdzie, jak nie tutaj, w Wimbledonie. Można było zauważyć, że Iga nie czuje się tak komfortowo, jak na innych nawierzchniach - oceniła.

Dla 32-latki to powtórzenie najlepszego wyniku w Londynie. Do najlepszej szesnastki awansowała tylko raz - w 2014 roku. - Jestem jak wino, im starsza tym lepsza! Przed ośmiu laty właśnie tu, na tym samym korcie, pokonałam również Serenę Williams - wspomniała.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)