Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Organizatorzy Wimbledonu ukarani. Potężna grzywna

Organizatorzy Wimbledonu ukarani przez WTA. W tle znajduje się sprawa niedopuszczenia rosyjskich i białoruskich sportowców do gry w turnieju. To prawdopodobnie nie koniec działań.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Daniił Miedwiediew, lider rankingu ATP, który nie mógł wystąpić z powodu sankcji Getty Images / Thomas F. Starke / Na zdjęciu: Daniił Miedwiediew, lider rankingu ATP, który nie mógł wystąpić z powodu sankcji
Po napaści Rosji na Ukrainę w większości dyscyplin rosyjscy i białoruscy sportowcy zostali wykluczeni z rywalizacji. Jednym z wyjątków od tej reguły jest tenis, a zawodnicy muszą występować jedynie pod neutralną flagą. To stosunkowo niewielkie sankcje.

Dlatego, kiedy władze Wimbledonu zdecydowały się nie dopuścić Rosjan i Białorusinów do turnieju, władze federacji zareagowały ostro. Zarówno WTA, jak i ATP zdecydowały, że nie będą przyznawane punkty za udział w tegorocznej edycji turnieju. Postanowiono pójść jeszcze dalej.

Według doniesień Sportsmail, WTA ukarała Lawn Tennis Association oraz All England Club odpowiednio grzywnami w wysokości 620 000 i 207 000 funtów. Obie instytucje organizowały przed Wimbledonem także turnieje w Eastbourne, Nottingham i Birmingham. Podobne kroki może podjąć także ATP.

Zdecydowano się na apelację. WTA pozwoli ją złożyć jednak dopiero wtedy, gdy kary zostaną w pełni zapłacone. Dodatkowo sprawę apelacji będzie rozpatrywał prezes Steve Simon czyli ta sama osoba, która wydała pierwotną decyzję.

- Od lutego zdecydowana większość sportowego świata złączyła się, by potępić barbarzyńskie działania Putina w Ukrainie. Niestety, międzynarodowe federacje tenisa zdają się być w tym wyjątkiem. LTA i Wimbledon powinny być podziwiane za ruch, by uczynić Rosję sportowym pariasem i robią to, co jest właściwe - powiedziała Sportsmail minister kultury Nadine Dorries.

Czytaj więcej:
Alicja Rosolska osamotniona. Sprawdź plan ósmego dnia Wimbledonu
Belgijka postraszyła faworytkę. Trwa niezwykły marsz kolejnej Niemki

ZOBACZ WIDEO: Tyle zarabiają ratownicy wodni. Dziennikarz WP ujawnia kwotę


Mecze Igi Świątek oglądaj w CANAL+ oraz w serwisie canalplus.com
Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×