Wimbledon: polski junior powalczy o ćwierćfinał

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / John Walton/PA Images / Na zdjęciu: Martyn Pawelski
Getty Images / John Walton/PA Images / Na zdjęciu: Martyn Pawelski

Martyn Pawelski gra dalej w juniorskiej edycji wielkoszlemowego Wimbledonu 2022. We wtorek Polak wygrał drugi mecz w głównej drabince. W turnieju debla dziewcząt ze zmiennym szczęściem startowały dwie Biało-Czerwone.

Po udanym występie na paryskiej mączce Martyn Pawelski dobrze sobie radzi na wimbledońskiej trawie. Rozstawiony z 15. numerem gliwiczanin rozegrał we wtorek drugi pojedynek w turnieju chłopców. Łatwego zadania nie miał, ale pokonał Francuza Paula Barbiera Gazeu 6:7(5), 6:2, 6:4.

Spotkanie trwało godzinę i 48 minut. W pierwszym secie gra była bardzo wyrównana. Pawelski obronił break pointy w piątym gemie, ale w tie breaku to reprezentant Trójkolorowych wykorzystał swoje szanse. W kolejnych setach Polak nie dał się już zaskoczyć. Drugą partię otworzył dwoma przełamaniami, a w trzeciej odsłonie wywalczył kluczowego breaka w siódmym gemie.

Pawelski awansował do III rundy juniorskiej edycji Wimbledonu 2022. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Amerykanin Learner Tien. Warto dodać, że obaj są klasyfikowani w rankingu ATP. Polak jest obecnie 1247. tenisistą świata, a reprezentant USA 1096.

We wtorek rozpoczęły się również zmagania w turnieju debla dziewcząt. Swój mecz wygrała tylko Olivia Lincer, która wspólnie z Renatą Jamrichovą pokonała brytyjski duet Sofia Johnson i Daniela Piani 6:3, 6:1. W 1/8 finału na drodze polsko-słowackiej pary staną najwyżej rozstawione Czeszka Nikola Bartunkova i Szwajcarka Celine Naef, czyli finalistki tegorocznego Rolanda Garrosa.

Zmagania na wimbledońskiej trawie zakończyła we wtorek Weronika Ewald. 16-letnia Polka i partnerująca jej Holenderka Isis Louise van den Broek przegrały z brytyjskim duetem Hannah Klugman i Hephzibah Oluwadare 3:6, 6:4, 7-10. Oluwadara zrewanżowała się naszej reprezentantce za porażkę doznaną w singlu.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty wtorek, 5 lipca

II runda gry pojedynczej juniorów:

Martyn Pawelski (Polska, 15) - Paul Barbier Gazeu (Francja) 6:7(5), 6:2, 6:4

I runda gry podwójnej juniorek:

Olivia Lincer (Polska) / Renata Jamrichova (Słowacja) - Sofia Johnson (Wielka Brytania) / Daniela Piani (Wielka Brytania) 6:3, 6:1

Hannah Klugman (Wielka Brytania, WC) / Hephzibah Oluwadare (Wielka Brytania, WC) - Weronika Ewald (Polska) / Isis Louise van den Broek (Holandia) 6:3, 4:6, 10-7

Czytaj także: Rafael Nadal wziął przykład z Novaka Djokovicia. Taylor Fritz uczcił Dzień Niepodległości Pięciosetowe boje o ćwierćfinał Wimbledonu. Nick Kyrgios wygrał z rywalem i z bólem

Czy Martyn Pawelski awansuje do ćwierćfinału?